Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kampus pre 2-tisíc študentov. Takto bude vyzerať moderná škola neďaleko Bratislavy

11.10.2018, 10:38 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Myšlienka medzinárodnej strednej školy situovanej v modernom kampuse s kompletným zázemím pre študentov aj učiteľov sa v obci Vištuk neďaleko Bratislavy začína premieňať na realitu. Svoj šesť rokov pripravovaný projekt tu realizuje Leaf Academy, komplex postaví na zelenej lúke.

  • Tlačiť
  • 15

Projekt nového školského kampusu prešiel po rokoch plánovania do realizačnej fázy slávnostným výkopom. Leaf Academy projekt charakterizuje ako unikátny školský areál, ktorý na Slovensku nemá obdobu.

Hoci škola vytypovala v minulosti viacero možných budúcich sídiel, napokon sa rozhodla pre pozemok na kopci nad obcou Vištuk medzi Bratislavou a Trnavou.

„Je to lokalita, ktorá je v prírode, vo vidieckom duchu, takže nám umožňuje vytrhnúť študentov z toho bežného prostredia, viac sa sústrediť na športové aktivity, reflexiu, no zároveň je blízko hlavného mesta, takže umožňuje pracovať s firmami, prepájať študentov s biznisom,“ načrtol riaditeľ školy Matej Sapák.

Žiaci a učitelia na jednom mieste 

Nový kampus poskytne v prvej fáze na 94-tisíc štvorcových metroch priestor na štúdium a život 400 študentom, ako aj učiteľom a zamestnancom školy. Perspektívne je projekt navrhnutý tak, aby sa mohol rozširovať pridávaním blokov v ďalších fázach až nad kapacitu 2-tisíc žiakov.

Leaf Academy je súkromná stredná škola inšpirovaná britským modelom „boarding school“, známym napríklad aj z kníh J. Rowlingovej o Harry Potterovi. Poskytuje takzvaný rezidenčný spôsob štúdia, študenti teda trávia v škole a na internáte takmer celý školský rok a k rodine sa vracajú len na prázdniny a sviatky.

V škole tak získavajú nielen vzdelanie, ale aj výchovu k samostatnosti či hodnotám, ktoré škola presadzuje. V prípade Leaf Academy ide napríklad o podnikavé líderstvo, excelentnosť a občiansku angažovanosť. Na Slovensku ide o prvú školu svojho druhu, ktorá momentálne pôsobí tretí rok v Bratislave.

Stredoškolský kampus vo Vištuku Zdroj: Leaf Academy

Koncept internátnej školy počíta s miestom, kde sa študenti s učiteľmi počas roka učia, venujú krúžkom, športu a trávia spolu aj väčšinu voľného času – na to sú potrebné veľkorysejšie priestory ako v prípade bežnej školy. „Vybudovanie mestečka nám umožní prepájať vzdelávanie s inými aktivitami,“ hovorí M. Sapák.

V kampuse vzniknú nielen budovy s triedami, ale aj 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy kampus, Leaf Academy, stredná škola, Vištuk