Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kancelárie pri Radničnom námestí Rača dokončia v lete

09.01.2018, 14:03 | Daniel Suchý | © 2018 News and Media Holding

V strede bratislavskej Rače, kde v posledných rokoch prebieha intenzívna bytová výstavba, vyrastá aj menší obchodno-administratívny objekt. Projekt RC – Rača Centrum má byť dokončený v auguste tohto roka.

  • Tlačiť
  • 0

Výstavba objektu na rohu Detvianskej a Rustaveliho ulice sa začala už minulú jar. Až v týchto dňoch zverejnila developerská spoločnosť EK-Invest podrobnejšie informácie a spustila predaj obchodných, skladových a kancelárskych priestorov.

Na troch podlažiach vznikne 17 priestorov s plochou od necelých 20 do 210 štvorcových metrov. Vďaka postupne ustúpeným poschodiam budú mať niektoré aj terasu. Celková podlahová plocha na predaj dosahuje takmer 1 300 m2, v podzemnej garáži vznikne 26 parkovacích stojísk.

Neprehliadnite

Priemerná cena dosahuje 2 500 eur za štvorcový meter, parkovacie miesto stojí 15-tisíc. Architektonické riešenie počíta s umiestnením obchodov na prízemí a kancelárií na poschodiach, pričom horné podlažie je možné zmeniť na bývanie. Dokončenie je podľa investora plánované na august tohto roka.

Autori návrhu z ateliéru Budinsky & Partners sa podľa vlastných slov snažili prepojiť pôvodnú dvojpodlažnú zástavbu Rače so sídliskom postaveným za socializmu. „Preto sme navrhli objem stavby, korý smerom k Detvianskej ulici začína ako jednopodlažná stavba s uskočenými stupňami ďalších dvoch podlaží, ktoré rešpektujú jednoduchosť susednej stavby Slovenskej sporiteľne, ale zároveň sa hmota snaží pôsobiť reprezentatívne a mestsky,“ uvádza na stránke projektu architekt Mário Budinský.

Rača Centrum - vizualizáciaZdroj: EK-Invest

Rača Centrum vyrastá na rohu veľkej plochy, na ktorej prebieha v posledných rokoch výstavba projektov ako Radničné námestie od spoločnosti Intercom Development Ivana Kmotríka alebo Rača Tower a Rača Gate od developera Retkins, ktorý v priamom susedstve aktuálne stavia sedempodlažnú bytovku Mercato so 42 apartmánmi. Celkovo v lokalite vznikne okolo päťsto bytov.

Investor Rača Centra EK-Invest sa zaoberá najmä výstavbou rodinných domov a mestských víl. Realizovala aj bytový dom Stephanus v Martine alebo nadstavbu bytového domu na Ovručskej ulici v bratislavskom Novom Meste.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)