Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kancelárie v tvare matičnej dosky. Pozrite si nové sídlo WebSupportu

30.04.2019, 10:10 | tv | © 2019 News and Media Holding

Kvalitné pracovné prostredie sa stalo jedným z lákadiel slovenských firiem. Platí to aj o IT sektore, v ktorom je boj o kvalitných zamestnancov intenzívny. Aj preto sa snažia spoločnosti vytvoriť také prostredie, ktoré zaujme už na prvý pohľad. Dôkazom sú aj nové kancelárie spoločnosti WebSupport.

  • Tlačiť
  • 2

Poskytovateľ webhostingových služieb vyrástol natoľko, že musel zmeniť svoje sídlo. Po novom sídli v City Business Center. O architektonické stvárnenie nových priestorov sa postaralo české Studio Perspektiv.

V tvare matičnej dosky

To vychádzalo zo zadania, že nové kancelárie by mali „podporiť firemnú kultúru s výnimočným priestorom na stretávanie“. Výsledkom bol návrh usporiadania, ktorý mal evokovať matičnú dosku ako základ digitálneho sveta.

Priestory zdobia práce grafika Pavla Nováka, práca so škálovaním farieb a reflexiami neónov má evokovať hĺbku komixového obrázku. Centrom kancelárií je komunitný priestor, ktorý ústi na terasu. Okrem iného v ňom dominuje veľký barový stôl.

Len malé zásahy

Použité materiály, akými sú smrekové laty či valcovaný plech bez povrchovej úpravy, majú za cieľ potlačiť vnímanie formálneho biznis prostredia daného budovou. Rekonštrukcia kancelárie prebehla len s malým zásahom do technologického vybavenia po predošlom nájomcovi, otvorený strop má svoj vlastný charakter.

Neprehliadnite

Rozloha kancelárií je 550 štvorcových metrov. Celkové náklady na ich rekonštrukciu dosiahli 350-tisíc eur. Oficiálne sídli spoločnosť na novej adrese od februára tohto roka.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy kancelárie, WebSupport