Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kancelársky komplex v Ružinove ohlasuje reštart, chce ponúknuť aj byty

18.04.2017, 14:00 | tv | © 2017 News and Media Holding

V bratislavskom Ružinove pribudnú nové byty. Kancelársky komplex Omnia Business Center požiadal úrady o zmenu projektu, ktorý dostal odobrenie ešte pred piatimi rokmi. Po novom chce okrem kancelárií ponúknuť aj funkciu bývania.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Spoločnosť Omnia Invest predstavila projekt nového kancelárskeho komplexu ešte v roku 2012. V areáli bývalého výrobného Ústavu textilnej techniky na Tomášikovej ulici v Bratislave chcela postaviť Omnia Business Center.

V štyroch šesťpodlažných budovách plánoval investor vytvoriť 25-tisíc štvorcových metrov kancelárskej plochy. Okrem kancelárií mal komplex ponúknuť aj občiansku vybavenosť a 657 parkovacích miest v podzemnej garáži. S výstavbou chcel začať v priebehu roka 2013, keď rozpočet celého projektu vyčíslil na 45 miliónov eur.

Neprehliadnite

Aj keď podľa pôvodných plánov mal byť objekt otvorený už pred troma rokmi, stavať sa nezačalo. Investor v roku 2013 zbúral pôvodnú stavbu, ale začiatok stavebných prác odkladal. Aktuálne žiada úrady o zmenu projektu.

Po novom by chceli na Tomášikovej ulici ponúknuť aj byty. Funkciu bývania zakomponoval investor na piate a šieste nadzemné podlažie vo všetkých štyroch budovách. Celkovo by malo v areáli vzniknúť 64 bytových jednotiek.

Omnia Business CenterZdroj: EIA/Omnia Invest

Nemenilo sa len funkčné využitie, ale aj podzemná garáž. Kým pôvodne sa uvažovalo o trojpodlažnej s kapacitou 657 miest, po novom má vzniknúť len dvojpodlažná garáž s 549 parkovacími stojiskami. Kedy by chceli v Ružinove začať so stavebnými prácami je nateraz otázne.

V lokalite nejde o prvý rezidenčný projekt. So stavebnými prácami už začal projekt N!do od developerskej spoločnosti Iuris Group. Na pozemku pri križovatke Tomášikovej ulice a Trnavskej cesty oproti Klientskemu centru vyrastie 114 bytov a jeden ateliér. Na apartmány sa mení aj bývalá centrála HZDS.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Omnia, Tomášiková

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát