Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kancelársky Rosum pri Štrkovci dokončia v októbri

16.02.2016, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Výstavba na rohu Bajkalskej a Ružinovskej ulice v Bratislave pokračuje, investičná skupina Penta plánuje projekt Rosum dokončiť v októbri tohto roka. Sťahovanie nájomníkov potom predpokladá na november. Vznikne približne 22-tisíc m2 komerčných plôch.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

Penta

Komplex bude pozostávať z dvoch dvanásťpodlažných veží prepojených v nižšej časti parkovacím domom s terasou a spoločnými priestormi. Prenajímateľná plocha kancelárií dosahuje 20 800 m2, zvyšok tvoria menšie obchody a občianska vybavenosť. Vznikne 470 parkovacích miest.

Penta zatiaľ nezverejňuje mená budúcich nájomníkov, podľa informácií TRENDU však niekoľko poschodí obsadia médiá Penty združené pod značkou News and Media Holding. Spoločnosť pred časom spustila aj oficiálnu webstránku projektu a zverejnila nové vizualizácie. Budova bude mať jednu spoločnú recepciu pre obe veže, hlavný vchod vznikne zo strany Bajkalskej ulice.

Rosum - vizualizáciaZdroj: Penta Investments

Projekt sa bude uchádzať o zelenú certifikáciu LEED s hodnotením Gold. Prípravné práce na pozemku začali už predvlani, dodávateľom výstavby skeletu je spoločnosť Váhostav. Celkové náklady podľa starších informácií dosahujú 28 miliónov eur.

Architektonické riešenie navrhol český ateliér Obermeyer Helika. Na stvárnení verejných priestorov sa podieľajú architekti zo spoločnosti Marko and Placemakers.

Na hektárovom pozemku, kde v minulosti vystupovali aj cirkusy, chcel developer pôvodne postaviť tri obytné veže s najvyššou výškou 32 podlaží. Plány sa však zmenili v prospech menšej administratívy.

Rosum - aktuálny stav výstavbyZdroj: TREND Reality

Penta má v oblasti kancelárskych nehnuteľností za sebou projekt Digital Park v Petržalke, ktorý ponúka dokopy 74-tisíc m2 plôch. Prvá etapa komplexu získala koncom vlaňajška ako jediná v strednej a východnej Európe certifikát LEED najvyššej kategórie Platinum. Stavať sa tu má aj parkovací dom.

Investičná skupina plánuje podľa starších informácií v tomto roku spustiť aj multifunkčný projekt vežiakov na Čulenovej ulici neďaleko centra či obytnú zónu Bory Home na severozápadnom okraji Bratislavy pri rovnomennej nákupnej zóne.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Penta