Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kancelársky Triangel pri novostavbe SND začnú stavať v roku 2018

11.07.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Len nedávno ohlásená výstavba dvoch kancelárskych objektov na bratislavskom nábreží od spoločnosti J&T Real Estate už pozná termíny štartu a dokončenia výstavby. V okolí dvojičiek Panorama City vyrastie v prvom rade Panorama Business III.

  • Tlačiť
  • 6

Pôjde o najviac pätnásťpodlažný objekt na rohu Landererovej a Košickej ulice pri výjazde na most Apollo. Prinesie 22-tisíc m2 prevažne administratívnej a čiastočne obchodnej plochy. „Výstavbu naštartujeme v júli tohto roka s plánovaným ukončením na jar 2018,“ pre TREND Reality približuje Daniela Stričková, PR manažérka developera.

Administratívna budova sľubuje flexibilné priestory so štandardom A a zelenou certifikáciou LEED na úrovni Gold. Parkovacie potreby má zabezpečiť 380 státí.

Druhým chystaným a ohláseným projektom je architektonicky zaujímavý Triangel na prázdnom trojuholníkovom pozemku medzi novostavbou SND a rozostavaným projektom Panorama Business.

Na deviatich podlažiach prinesie 10 500 štvorcových metrov prenajímateľnej plochy. Podľa D. Stričkovej je štart výstavby naplánovaný na prvú polovicu roka 2018 s dokončením v roku 2019.

Panorama Business IIIZdroj: J&T Real Estate

„Samozrejme, s potenciálnymi klientmi už rokujeme,“ odpovedá hovorkyňa na otázku, či ide v prípade oboch budov o špekulatívnu výstavbu alebo sú už priestory predprenajaté.

Developer začal vlani v lete stavať prvú čisto kancelársku budovu v zóne Panorama City na mieste bývalého parkoviska pre Tower 115. Svoje sídlo tu bude mať medzinárodná spoločnosť Johnson Controls, ktorá z celkovej kapacity desaťpodlažnej budovy na úrovni 28-tisíc štvorcov zaberie 19-tisíc. Zamestnanci firmy sa budú k nábrežiu sťahovať v budúcom roku.

Dominantou územia ostávajú 33-poschodové obytné veže skolaudované pred niekoľkými mesiacmi. Projekt prináša celkovo 606 bytov, ktoré sú prakticky všetky vypredané. Ich majitelia sa do nich sťahujú priebežne od jari tohto roka, odovzdávanie ešte stále prebieha.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy J&T Real Estate, Panorama City