Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Karlova Ves získala od mesta peniaze na novú lodenicu

09.12.2016, 11:00 | ds | © 2016 News and Media Holding

Po deviatich rokoch od predaja pozemkov v Karloveskej zátoke mesto konečne uvoľní peniaze určené na výstavbu novej lodenice. Mestská časť už má pripravený projekt a v apríli získala aj právoplatné stavebné povolenie. Výstavbu plánuje začať v budúcom roku.

  • Tlačiť
  • 0

Bratislavskí mestskí poslanci schválili v rozpočte na rok 2017 uvoľnenie sumy 335 012,95 eura na vybudovanie lodenice v zátoke v Karlovej Vsi. Primátor Ivo Nesrovnal má na podpísanie uznesenia 10 dní.

„Na novú lodenicu čaká športová verejnosť niekoľko rokov. Keď mestská časť v minulosti predala tieto pozemky súkromnému investorovi, vodákom bola sľúbená nová lodenica. Dodnes na ňu čakajú. Veľmi nás teší podpora zo strany mestských poslancov,“ hovorí Dana Čahojová, starostka Karlovej Vsi.

Mestská časť chce s výstavbou lodenice začať na budúci rok, otvorená by mohla byť pred letom 2018. Bude slúžiť nielen športovcom, ale aj verejnosti. Areál vodných športov vyrastie na pozemku s rozlohou vyše 2 600 štvorcových metrov. Trojpodlažná budova bude mať čistú úžitkovú plochu 539 štvorcových metrov.

Nová Karloveská lodenica - vizualizácia baruZdroj: Office 110

V suteréne bude hangár pre lode s technickým vybavením, pričom sa počíta s občasným zatopením. Vstupné podlažie s obchodom s vodáckymi potrebami, klubovňou, spoločenskou miestnosťou a zázemím sa už nachádza nad hladinou storočnej vody. Vznikne tu aj čiastočne prekrytá letná terasa. Na vrchnom podlaží budú šatne pre dva kluby a verejnosť, fitness, sklady, sušiarne a horná terasa.

Mestská časť predala pozemky v zátoke spoločnosti Karloveské rameno patriacej pod skupinu J&T v roku 2007 za 25,23 milióna korún (vyše 837-tisíc eur) s verejným prísľubom, že celý výťažok z predaja bude použitý na novú lodenicu. O jej výstavbe rozhodla v roku 2011.

Neprehliadnite

Karlova Ves dostala z predaja podiel vyše 502-tisíc eur a následne ďalších takmer 35-tisíc ako úroky z omeškania. Mesto zinkasovalo vyše 392-tisíc eur. Z toho 60 percent malo poskytnúť mestskej časti. Poslancami schválený podiel na účet Karlovej Vsi však dodnes neposlalo v plnej výške.

História lodeníc v zátoke v Karlovej Vsi siaha do roku 1932, keď bol založený Klub bratislavských kajakárov a o tri roky neskôr vodácky klub Tatran. Tieto lodenice vychovali množstvo špičkových športovcov. Od roku 2007 sú zapísané ako Národná kultúrna pamiatka. Lodenica však slúži i širokej základni rekreačných vodákov.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)