Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kaufland rozšíri centrálu, pribudne parkovací dom a budova so škôlkou

23.07.2019, 14:01 | pol | © 2019 News and Media Holding

Obchodný reťazec Kaufland plánuje opäť výstavbu v okolí svojej centrály a hypermarketu na Trnavskej ceste v Bratislave. Na pozemkoch, ktoré spoločnosť vlastní, chce vybudovať parkovací dom a ďalší objekt, v ktorom bude aj škôlka pre zamestnancov.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy

Kaufland

Pozemok, kde plánuje Kaufland stavať, sa nachádza vedľa jeho administratívnej a obchodnej centrály. Momentálne ide o nezastavané územie.

Na západnej strane parcely sú spevnené plochy využívané na parkovanie. Na základe dohody s majiteľmi susednej administratívnej budovy sa v rámci projektu odstránia.

Pozemok je dopravne napojený na Trnavskú cestu komunikáciou vybudovanou v rámci stavby obytného komplexu Nido. Jeho developer počíta s realizáciou druhej etapy, ktorá už má územné rozhodnutie. Tým sa celá lokalita zastavia, počítalo sa s tým aj pri návrhu urbanizácie územia Pri Kuchajde v roku 2015.

Pristavovali kancelárie

Kaufland už v minulosti dvojpodlažný parkovací dom pri svojej centrále postavil – pri Pasienkoch tak pribudli desiatky parkovacích miest. Celkovo má Kaufland na Trnavskej ceste v Bratislave v súčanosti 450 miest, z toho 413 v parkovacom dome. 

V roku 2017 rekonštruoval a modernizoval reťazec aj samotný hypermarket. Zároveň sa pustil do prístavby ďalšej administratívnej budovy od Trnavskej cesty, ktorou rozšíril svoje kancelárskej priestory.

Neprehliadnite

Aj s tým môže súvisieť potreba ďalšieho miesta na parkovanie. Aktuálne počíta spoločnosť s postavením ďalšieho parkovacieho bloku s 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Kaufland