Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kauflandu je tesno, pripravuje rozšírenie skladových hál

19.06.2017, 14:00 | tv | © 2017 News and Media Holding

Nemecký reťazec Kaufland pripravuje rozširovanie svojich skladových hál v Ilave. Úradom aktuálne predložil zámer, ktorého výsledkom má byť rozšírenie plôch o necelých 40-tisíc štvorcových metrov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Kaufland

Logistické centrum Kaufland v Ilave otvorili v roku 2003 a slúži ako medzisklad medzi jednotlivými výrobcami a obchodmi. Centrum prešlo za posledné roky mnohými etapami rozšírenia. V roku 2009 pristavili ku komplexu halu I, o tri roky neskôr halu K. Pred dvoma rokmi doplnil reťazec areál o halu L. Celkovo tak vytvoril logistický areál s rozlohou 62 200 štvorcových metrov.

Plány nafukujú

Aktuálne predložil Kaufland zámer, ktorým upravuje staršie plány v lokalite. „Predmetom navrhovanej zmeny činnosti je výstavba skladových hál, automatického skladu, novej vrátnice, nových spevnených plôch, nového napojenia na verejnú komunikáciu a príslušných inžinierskych sietí,“ píše investor v zámere, ktorý posudzujú úrady.

Prípravy na rozšírenie začala spoločnosť už pred dvoma rokmi, keď upravila ornicu a natiahla na území inžinierske siete. Oproti pôvodným plánom však reťazec navyšuje podlahovú plochu. „Vzhľadom na nové nároky investora vyvolané vyvíjajúcim sa trhom sa predkladá nové/zmenené riešenie zvyšnej objektovej skladby už posúdenej činnosti,“ píše sa v zámere.

Neprehliadnite

Počíta sa s vybudovaním troch skladových hál s označením M, N, O. Ich podlahová plocha má dosiahnuť 19 230 štvorcových metrov. Kým prvá hala má slúžiť na skladovanie obalov a tovaru, ďalšie dve sú určené pre uskladnenie nepotravinárskeho tovaru. Ich súčasťou majú byť aj admnistratívne, technické a sociálne priestory.

Aj automatizovaný sklad

Ďalším prírastkom má byť mraziarenský sklad, ktorého rozloha dosiahne 10 930 štvorcových metrov. Areál má dopĺňať tzv. automatický sklad. „Sklad bude obsluhovaný automaticky. Prepojenie skladu s jestvujúcou halou K a novonavrhovanou halou O bude pomocou dopravníkových mostov, v ktorých budú dopravníky na dopravu paliet z a do automatického skladu,“ píše sa v zámere.

Kaufland nie je jediným reťazcom, ktorý rozširuje svoje skladové plochy. Koncom minulého roka oznámila spoločnosť Tesco Stores, že sa dohodla s developerom priemyselných a logistických nehnuteľností Prologis na výstavbe nového distribučného centra s rozlohou 55-tisíc štvorcových metrov v Prologis Parku Galanta-Gáň. Už skôr realizoval výstavbu svojho skladu aj Lidl.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Kaufland

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pridať inzerát