Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kauflandu je tesno, pripravuje rozšírenie skladových hál

19.06.2017, 14:00 | tv | © 2017 News and Media Holding

Nemecký reťazec Kaufland pripravuje rozširovanie svojich skladových hál v Ilave. Úradom aktuálne predložil zámer, ktorého výsledkom má byť rozšírenie plôch o necelých 40-tisíc štvorcových metrov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Kaufland

Logistické centrum Kaufland v Ilave otvorili v roku 2003 a slúži ako medzisklad medzi jednotlivými výrobcami a obchodmi. Centrum prešlo za posledné roky mnohými etapami rozšírenia. V roku 2009 pristavili ku komplexu halu I, o tri roky neskôr halu K. Pred dvoma rokmi doplnil reťazec areál o halu L. Celkovo tak vytvoril logistický areál s rozlohou 62 200 štvorcových metrov.

Plány nafukujú

Aktuálne predložil Kaufland zámer, ktorým upravuje staršie plány v lokalite. „Predmetom navrhovanej zmeny činnosti je výstavba skladových hál, automatického skladu, novej vrátnice, nových spevnených plôch, nového napojenia na verejnú komunikáciu a príslušných inžinierskych sietí,“ píše investor v zámere, ktorý posudzujú úrady.

Prípravy na rozšírenie začala spoločnosť už pred dvoma rokmi, keď upravila ornicu a natiahla na území inžinierske siete. Oproti pôvodným plánom však reťazec navyšuje podlahovú plochu. „Vzhľadom na nové nároky investora vyvolané vyvíjajúcim sa trhom sa predkladá nové/zmenené riešenie zvyšnej objektovej skladby už posúdenej činnosti,“ píše sa v zámere.

Neprehliadnite

Počíta sa s vybudovaním troch skladových hál s označením M, N, O. Ich podlahová plocha má dosiahnuť 19 230 štvorcových metrov. Kým prvá hala má slúžiť na skladovanie obalov a tovaru, ďalšie dve sú určené pre uskladnenie nepotravinárskeho tovaru. Ich súčasťou majú byť aj admnistratívne, technické a sociálne priestory.

Aj automatizovaný sklad

Ďalším prírastkom má byť mraziarenský sklad, ktorého rozloha dosiahne 10 930 štvorcových metrov. Areál má dopĺňať tzv. automatický sklad. „Sklad bude obsluhovaný automaticky. Prepojenie skladu s jestvujúcou halou K a novonavrhovanou halou O bude pomocou dopravníkových mostov, v ktorých budú dopravníky na dopravu paliet z a do automatického skladu,“ píše sa v zámere.

Kaufland nie je jediným reťazcom, ktorý rozširuje svoje skladové plochy. Koncom minulého roka oznámila spoločnosť Tesco Stores, že sa dohodla s developerom priemyselných a logistických nehnuteľností Prologis na výstavbe nového distribučného centra s rozlohou 55-tisíc štvorcových metrov v Prologis Parku Galanta-Gáň. Už skôr realizoval výstavbu svojho skladu aj Lidl.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Kaufland

Diskusia (0 reakcií)