Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kedysi patril mafiánom. Z hotela pri Štrkovci chce Fiľo kancelárie a byty

13.02.2020, 12:48 | Vladimíra Púpavová | © 2020 News and Media Holding

Hotel Junior na brehu Štrkoveckého jazera v Ružinove do lokality už neodmysliteľne patrí. Budova má však už dávno svoju slávu za sebou a postupne sa stáva jazvou v území. Známy podnikateľ Milan Fiľo, ktorý je majiteľom objektu, má však na pozemkoch svoje plány, ktoré by rád čo najskôr realizoval.

  • Tlačiť
  • 1

Postupne sa rozpadávajúca fasáda len matne pripomína veľkolepý hotel Cestovnej kancelárie mládeže (CKM) Sputnik, ktorý slávnostne otvorili ešte v roku 1982.

Neskôr sa na streche objektu objavil nápis Hotel Junior a spadal pod majetok bývalého Socialistického zväzu mládeže.

Z hotela mládeže erotický salón

Po Nežnej revolúcii politici previedli majetok na Fond detí a mládeže. Mládežníci mali naďalej zarábať prostredníctvom svojich hotelov a rekreačných zariadení.

Lenže ako to bývalo v 90. rokoch zvykom, realita bola nakoniec celkom iná a tento fond nakoniec nemal zo svojho rozsiahleho majetku takmer žiadne výnosy. Zaujímavé nehnuteľnosti sa dostali za symbolické ceny do tridsaťročných prenájmov rôznych súkromných firiem.

Neprehliadnite

Fond detí a mládeže si ešte v roku 1993 založil stopercentnú dcéru Hotely mládeže Slovakia (HMS). Práve pod ňu sa dostal aj hotel Junior.

V roku 1994 štatutári HMS podpísali bez transparentného verejného výberu zmluvy na prenájom piatich hotelov. Medzi nimi aj hotel Junior pri Štrkovci. Ten prenajali na tridsať rokov.

Nájomníkom hotela pri Štrkovci sa stala bratislavská eseročka Erpa patriaca známym mafiánskym bratom 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy hotel Junior, Milan Fiľo, Ružinov