Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kempinski pri Dunaji oficiálne otvorený

18.06.2010, 00:05 | Daniela Hovorková

Bratislavský hotel je prvou fungujúcou časťou komplexu River Park

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

hotely

Nový päťhviezdičkový Kempinski Hotel River Park Bratislava dnes oficiálne odovzdal švajčiarskej hotelovej skupine Kempinski investor, developerská spoločnosť J&T Real Estate. Bratislavský hotel Kempinski sa tak po Grand Hoteli Kempinski High Tatras stal v poradí druhým hotelom spoločnosti na Slovensku.

Ide zároveň o najdrahšiu hotelovú stavbu v histórii krajiny. Celkové investície dosiahli vyše 70 miliónov eur. Podľa predsedu predstavenstva J&T Real Estate Petra Korbačku trvali stavebné práce štyri roky. Na výstavbe hotela, ktorý je súčasťou polyfunkčnej zóny River Park pracovalo 1200 ľudí a hotelové vybavenie vyšlo na 7 miliónov eur.

Hotel, ktorý spustili do skúšobnej prevádzky pred pár týždňami ponúka 231 luxusne zariadených izieb na 11 poschodiach vrátane 39 apartmánov a prezidentského apartmánu na 10-tom poschodí. Nadštandardné služby v ňom si za nepriestrelnými sklami môžu prominentní hostia dopriať na rozlohe 390 m2 za 15-tisíc eur na noc.

Zdroj: 003

Pod moderný a nadčasový interiérový dizajn ladený v odtieňoch hnedej a béžovej farby sa podpísala Zuzana Cambelová, architektka, ktorá má na svojom konte interiérové realizácie viacerých slovenských hotelov. Nábytok a dekorácie pochádzajú z viacerých krajín Európy.

Ako uviedol prezident spoločnosti Kempinski AG Reto Wittwer, keďže synonymom hotelov Kempinski je luxus a unikátny zážitok, aj v bratislavskom hoteli boli použité vysokokvalitné materiály – ónyx, alabaster, čierny mramor, textilné a hodvábne tapety či pozlátená mozaika v kúpeľni prezidentského apartmánu.

Zdroj: 016

V každej izbe je 42-palcová obrazovka televízora a v celom hoteli ponúkajú bezplatné pripojenie na internet. Hosťom sú k dispozícii služby concierge, limuzínový servis, 24-hodinový izbový servis, opatrovanie detí alebo lekár na zavolanie.

Klienti ubytovaní na 9. a 10. poschodí môžu bezplatne využívať Executive  Club Lounge, služby osobného komorníka a vstup do klubu Zion Spa na najvyššom 11-tom poschodí, ktoré je na slovenské pomery unikátne svojou rozlohou.

Zdroj: 017

Na ploche 1 500 m2 ponúka tri oddychovo-relaxačné zóny s bazénom, saunami a  masážnymi miestnosťami. Na kúpele nadväzuje fitness centrum s panoramatickým výhľadom na Dunaj. Vstup do wellness centra je vyhradený výlučne hotelovým hosťom a členom klubu Zion Spa.

Kempinski 10

Zdroj: 010

Na prízemí hotela sú dve reštaurácie – River Bank Brasserie a fine dining reštaurácia Arte. Obom šéfuje executive chef z Nemecka Béla Rieck. Hotel takisto zamestnáva vlastného cukrára, pekára a someliéra, ktorý bude mať na starosti vinotéku s vyše 2500 fľašami vína. O pohodlie hostí sa stará 130 zamestnancov.

Konferenčné zázemie tvorí jedenásť miestností vybavených technikou s kapacitou do 300 miest. „Všetky prevádzky hotela fungujú. Pred úplným dokončením je akurát prezidentský apartmán,“ uvádza PR manažérka hotela Renáta Sedminová.

Zdroj: 019

Záujem o kúpu hotela prejavila spoločnosť Best Hotel Properties, ktorá tiež patrí do skupiny J&T a do ktorej portfólia patrí napríklad bratislavský hotel Crowne Plaza, či moskovský Hotel Baltschug Kempinski.

„Akvizícia by sa mala uskutočniť do pár mesiacov. Nábehová krivka návratnosti investícii pri nových hoteloch je 2 – 3 roky. V prípade tohto hotela by mala byť kratšia. So stabilizáciou počítame v roku 2011,“ dodáva predseda predstavenstva BHP Branislav Babík.

Kempinski 14

Zdroj: 014

Foto - Maňo Štrauch

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hotely

Diskusia (0 reakcií)