Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Klingerka sa rozšíri, developer pripravuje v centre ďalšiu veľkú výstavbu

17.10.2019, 05:03 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

V centre Bratislavy sa pripravujú ďalšie projekty, ktoré vyrastú v blízkosti Mlynských nív a dotvoria meniaci sa dowtown. Developer J&T Real Estate (JTRE) pridá k svojmu projektu Klingerka s bytmi a kanceláriami ďalšie dve etapy na pozemkoch bližšie k smerom k Eurovei, ktoré prikúpil pred dvomi rokmi. Ucelenú štvrť v tejto lokalite pritom plánoval predošlý vlastník už pred dekádou.

  • Tlačiť
  • 4

Výstavba sa pripravuje v lokalite, ktorá bola aj v minulosti predmetom záujmu developerov. Ešte v roku 2008 investor predstavil zámer, ktorý počítal s tým, že na pozemkoch ohraničených ulicami Košická, Plátenícka a Prievozská postaví polyfunkčné centrum.

Plány zahŕňali výstavbu 1 200 bytov, rozsiahlu občiansku vybavenosť aj kancelárie na ploche 40-tisíc štvorcových metrov. Stavať sa mal aj hotel so 600 lôžkami a kongresová hala pre 500 ľudí. Štvrť Klingerka mala pokračovať na susednom pozemku s obytnou zónou, kde mal byť dominantou 45-podlažný vežiak.

Pozemky dokúpili pred dvomi rokmi

Plány trojice spoločností Koruna Invest, Internationale a Hotel Tatra s rozpočtom takmer osem miliárd slovenských korún však zostali len na papieri. Posledné dve z firiem patrili do podnikateľského impéria rodiny Lexovcov.

Neprehliadnite

V areáli bývalej továrne Gumon ale napriek tomu stihli predošlí majitelia zrealizovať búranie. Médiá v tom čase upozorňovali, že s prácami začali bez povolení.

Polyfunkčný komplex Klingerka - pôvodná podoba z roku 2008Zdroj: Koruna Reality

Búranie hál továrne bolo nutnosťou aj preto, že zamorené územie s ropným jazerom z čias bombardovania rafinérie Apollo bolo potrebné vyčistiť.

Koruna Invest zamrznutý projekt 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy J&T Real Estate, Klingerka