Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kongresové centrum pri Eurovei sa odhaľuje, JTRE doň investuje 100 miliónov

26.06.2019, 10:55 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Súčasťou rozsiahleho projektu Eurovea City v centre Bratislavy je popri bytoch a kanceláriách aj veľké kongresové centrum. Developer J&T Real Estate aktuálne projekt detailnejšie predstavuje a zároveň ho predkladá na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

  • Tlačiť
  • 10

Ucelenú štvrť Eurovea City vrátane už existujúcich stavieb bude po dokončení tvoriť 1 470 bytov, 95-tisíc štvorcových metrov obchodných plôch, 285-tisíc štvorcových metrov kancelárií a kongresové centrum s plochou takmer 10-tisíc štvorcových metrov.

JTRE aktuálne informuje o projekte s definitívnym názvom Eurovea City Congress, ktorý bude situovaný na konci Pribinovej ulice najbližšie k Mostu Apollo oproti mrakodrapu Eurovea Tower. Kongresové centrum chce začať developer stavať v roku 2022 s dokončením o dva roky neskôr.

Dostať Bratislavu na kongresovú mapu

Cieľom investora je vybudovať v hlavnom meste reprezentatívny priestor pre konanie podujatí rôzneho rozsahu – od menších kultúrnych a spoločenských akcií až po veľké medzinárodné konferencie pre 2-tisíc účastníkov.

Kongresové centrum má zatraktívniť slovenskú metropolu na mape Európy – kongresová turistika tvorí vo vyspelých štátoch časť príjmov z cestovného ruchu.

„Kongresový biznis ponúka veľké príležitosti, ktoré Bratislavu doteraz obchádzali. V našich zámeroch sme spočiatku uvažovali len o multifunkčnom projekte respektíve o kongrese, ktorý bude mať lokálny význam. Vzhľadom na hlbšie pochopenie samotnej funkcie kongresového centra a jeho možného využitia sme však dospeli k záveru, že navrhovaný projekt Eurovea City Congress má potenciál byť významným európskym kongresovým centrom. Je v záujme nás všetkých, aby sa Bratislava dostala na európsku kongresovú mapu,“ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Neprehliadnite

Z pohľadu organizovania medzinárodných podujatí je konkurenciou pre Bratislavu neďaleká Viedeň či Budapešť. JTRE verí, že slovenské kongresové centrum sa môže presadiť takisto vďaka dobrej dopravnej dostupnosti, zaujímavému historickému centru mesta a najmä vysokej bezpečnosti.

Na druhej strane 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy Eurovea City, J&T Real Estate