Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Koniec divokému parkovaniu, CBC pripravuje nové parkovisko

11.05.2017, 14:00 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Problémy s parkovaním okolo kancelárskeho projektu City Business Center sú, zdá sa, nateraz vyriešené. Majiteľ komplexu CBC Development požiadal mestskú časť Staré Mesto o vytvorenie dočasného parkoviska na nevyužívanom pozemku a získal pre svoj zámer povolenie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 20

Parkovanie pri kancelárskom komplexe CBC Development patrí medzi najproblematickejšie v celej Bratislave. Vozidlá často parkujú v druhom rade, ktorý blokuje výjazd ďalších vodičov. Nájsť parkovacie stojisko býva umením. Združenie Cyklokoalíca vypočítalo, že len na samotnej vozovke parkuje nelegálne 20 až 30 vozidiel denne.

Majiteľ komplexu sa alarmujúcu situáciu rozhodol vyriešiť vytvorením nového parkoviska. Mestskej časti Bratislava – Staré Mesto predložil zámer, ktorý navrhuje vytvoriť dočasné parkovisko na nezastavanom pozemku vedľa City Business Center V. Pozemok je dnes nevyužívaný.

Neprehliadnite

Mestská časť žiadosti vyhovela a povolila majiteľovi pozemku vytvorenie parkoviska. „Parkovisko je navrhnuté s parkovacími stojiskami zo zatrávňovacích tvárnic s izoláciou proti úniku ropných látok. Komunikácie parkoviska sú navrhnuté z asfaltového betónu a chodníky z betónovej dlažby,“ píše sa v podkladoch.

Celkovo by tak v kancelárskom komplexe malo vzniknúť 99 parkovacích stojísk. Parkovisko má byť len dočasné. Mestská časť udelila povolenie na jeho používanie na 10 rokov. V praxi to znamená, že môže byť využívané do konca januára 2027.

Plocha, kde má vzniknúť parkovisko.Zdroj: Google Street View

Kancelársky komplex City Business Center tvorí päť blokov. Kým prvé dva vlastní developerská skupina HB Reavis, bloky III až V predal v roku 2014 developer Realitnému fontu spoločnosti Tatra Asset Management. Cena obchodu nebola zverejnená, okrem troch blokov však nový majiteľ získal aj spomínaný pozemok, na ktorom vznikne parkovisko.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 20

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát