Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Korzo Prievidza kúpil vlastník dvoch Auparkov

25.07.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Obchodné centrum Korzo v Prievidzi zmenilo po šiestich rokoch od otvorenia prvej fázy majiteľa. Novým vlastníkom sa stal medzinárodný fond New Europe Property Investments (NEPI) pôsobiaci v niekoľkých krajinách. Na Slovensku je známy ako majiteľ žilinského a košického Auparku vrátane administratívnej veže.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy

NEPI

Transakcia, ktorá bude patriť medzi významnejšie tohtoročné obchody sa udiala v júli, pred pár dňami prebehol aj zápis nových vlastníkov do obchodného registra. Predávajúcim bola spoločnosť Alfa Group, developer centra. Cenu zatiaľ nezverejnila ani jedna zo strán.

„Máme záujem o kvalitné a úspešné regionálne obchodné centrá, ktoré sú alebo majú ambíciu byť v regióne dominantné. Korzo Prievidza nám ako prakticky jediné tohto druhu v okolí do schémy výborne zapadá,“ pre TREND Reality hovorí Daniel Boďa, country manažér NEPI.

Samotný projekt v súčasnosti ponúka zhruba 17-tisíc m2 prenajímateľnej plochy, ktorá je obsadená prakticky celá. Medzi nájomcami sú značky ako H&M, C&A, New Yorker, A3 Sport, Sportisimo, Deichmann, Nay Elektrodom, drogéria DM či kinosály Ster Century Cinemas.

„Sme dlhodobý vlastník a chceme centrum ďalej rozvíjať. V hre sú rôzne alternatívy, plánujeme posilniť pozíciu centra na trhu. O konkrétnych plánoch je ale ešte predčasné hovoriť,“ približuje D. Boďa.

Pôvodný majiteľ prievidzského strediska vlastní aj nákupné centrum Korzo pri bratislavskej Ikei, ktoré po meškaniach otvoril v roku 2011. Ponúka zhruba 14-tisíc m2 predajnej plochy, ide o objekt typu fachmarktzentrum, kde má každá predajňa samostatný vchod zvonku.

NEPI vstúpilo na Slovensku v roku 2013, keď získalo žilinské nákupné centrum Aupark za 87,5 milióna eur. O rok na to kúpilo aj obchodnú a kancelársku časť košického Auparku, ku ktorým pridalo aj bývalé Malinovského kasárne.

Medzinárodná investičná skupina vlastní desiatky komerčných nehnuteľností v hodnote celkovo prevyšujúcej 1,8 miliardy eur. Najväčšia časť z nich je v Rumunsku, okrem investovania sa však zaoberá aj vlastným developmentom.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy NEPI