Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Korzo Prievidza kúpil vlastník dvoch Auparkov

25.07.2016 | Ľuboš Mistrík

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

25.07.2016 | Rastislav Gunda

horehronie? tak urciteee :)

25.07.2016 | righty

No neviem, tento investor mi pripadá trošku taký spomalený. V Žiline praská Aupark vo švíkoch a on nijak nedokáže zvýšiť nájomnú plochu či už expanziou do šírky alebo do výšky. V Košiciach je to tiež také nemastné-neslané.

26.07.2016 | Pepo222

Aj by som súhlasil ak by som videl niekde príklad nespomaleného investora. Kto nie je v regióne strednej a východnej Európy spomalený - máš príklad?

27.07.2016 | righty

no jeden opačný (zrýchlený) príklad ma napadá v prípade bratislavského Shopping Palace Zlaté piesky. dopyt viac-menej neexistoval, ale oni sa hrnuli do druhej etapy.
v prípade tej Žiliny je proste vidno, že dopyt po priestoroch v tomto centre je fakt veľký. odíde/musí odísť jeden nájomca a za pár týždňov otvára ďalší. pre Telekom zmenšili Datart, aby sa opustený priestor hneď zaplnil. keď vidím, že existuje silný dopyt, niečo podniknem.
iné príklady? Central, Bory Mall - oba projekty by mali byť skôr "on hold", ale rozbehli ich. v prípade Centralu sa to oplatilo, Bory si žijú svojim marazmom. čo naše dva fantastické outlety?
predpokladám, že keby oba Auparky vlastnil HB Reavis, oba sa už rozširujú. hoci nie moc "taktným" spôsobom k mestu, obyvateľom, susedom...

27.07.2016 | Pepo222

ano s prikladmi opacneho extremu suhlasim, ale tym HB Reavisom som si nie taky isty. Preco potom uz nerozsiril Aupark Piestany?

28.07.2016 | righty

tam je dôvod dosť jednoduchý a rovnaký ako pri Aupark Trenčín či Aupark Ružomberok. dopyt tam je, ale nevidia svetlo na konci tunela, ktoré tak zbožňujú - možnosť ho za slušné prachy predať.
s Piešťanmi sa dosť prerátali. nie je to regionálne obchodné centrum, skôr len také lokálne, čo spôsobuje, že tovar sa netočí tak rýchlo ako v BA, ZA či KE. okrem toho Pepcom na poschodí priznali farbu, ako veľmi je piešťanský projekt úspešný.