Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Košický Prior na Hlavnej znova mení majiteľa, získal ho známy developer

03.05.2019, 19:21 | pol | © 2019 News and Media Holding

Po 22 rokoch menila budova Prioru na košickej Hlavnej ulici vlani majiteľa, keď sa s z nej rozhodlo odísť britské Tesco. Aktuálne je okolo známej stavby v centre mesta rušno opäť – od skupiny Azor ju preberie iný domáci developer.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Košice

Legendárny košický Prior stojí na Hlavnej ulici od roku 1968, tento názov niesol až do roku 1994. Následne sa premenoval na OD K-Mart, americký reťazec ho však v roku 1996 spolu s ďalšími šiestimi nehnuteľnosťami predal britskému Tescu, ktoré v tom čase vstupovalo na slovenský trh.

Tesco v rámci svojej stratégie rozhodlo o predaji viacerých obchodných domov na Slovensku aj v Česku. Vlani odišlo nielen z centra Košíc, ale zároveň sa rozhodlo predať aj svoju vlajkovú loď – obchodný dom My na Kamennom námestí v Bratislave, ktorý kúpil podnikateľ George Trabelssie, ktorý predtým od britskej firmy získal aj obchodné domy v Nitre a Žiline.

Kúpili ho len vlani

Košický Prior vlani odkúpila spoločnosť Medespol, ktorá patrí do popradskej skupiny Azor, ktorá postavila na východe Slovenska viacero obchodných domov.

Medespol ešte vlani ohlasoval, že budovu košického Prioru zmodernizuje vrátane úpravy fasády a interiérov a vytvorí nový polyfunkčný objekt. Otvárať sa malo tento rok aj s novým nájomcom namiesto Tesco – reťazcom Coop Jednota, ktorý tu mal prevádzkovať supermarket Tempo.

„Zrekonštruované priestory obchodnej galérie sa stanú miestom na nákupy, budú sa tu nachádzať kancelárske priestory a tiež priestory na prezentáciu umenia. Okrem Tempo supermarketu sa tu budú nachádzať aj iné obchodné prevádzky a služby, napríklad Teta drogéria, Lekáreň Benu, Daffer – Dobré papiernictvo,“ menovala hovorkyňa Medespolu minulý rok.

Aktuálne sa však Medespol Tesca zbavuje. Novým majiteľom bude

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Košice