Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kruháč pri Slnečniciach po mesiacoch prieťahov otvorili

24.02.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Veľkú križovatku na juhu Petržalky dokončili už v októbri minulého roka, no pre motoristov bola napriek tomu zatvorená. Stavbu pri rezidenčnom komplexe Slnečnice po mesiacoch prieťahov otvorili v stredu večer.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy

Slnečnice

Križovatku, ktorá spája dva sídliskové obchvaty, začali stavať ešte v lete minulého roka. Išlo o vyvolanú investíciu, keď územie prechádza výraznou zmenou. V okolí totiž vyrastá obytná zóna Slnečnice od developerskej spoločnosti Cresco Group.

Dôvodom dopravných zmien bola situácia na križovatke v čase dopravnej špičky. Narastajúci počet obyvateľov Jaroviec, Rusoviec či Čunova spôsoboval, že dopravná tepna bola ťažko prejazdná. Kruhový objazd mal tieto problémy vyriešiť.

„Takéto riešenie bolo zadefinované už v územnom pláne mesta Bratislavy, ktorý na koncepčnej úrovni rieši okrem iného aj dopravnú sieť mestského a nadmestského významu,“ hovoril v lete minulého roka šéf Cresca Štefan Beleš. Aj keď mali Slnečnice predstavovať len malé percento dopravnej kapacity križovatky, Cresco celú stavbu financovalo.

Podľa pôvodných plánov mala byť križovatka sprístupnená motoristom už koncom minulého roka, nakoniec sa tak udialo až tento týždeň. „V stredu vo večerných hodinách bola spustená do riadnej prevádzky veľká okružná križovatka v Slnečniciach. Križovatka Panónskej cesty, Dolnozemskej cesty a Azúrovej ulice (cesta v smere na Rusovce) prinesie vodičom bezpečnejší a plynulejší prechod týmto dopravným uzlom,“ informovala marketingová manažérka Cresco Group Alexandra Poliaková.

Neprehliadnite

Na stavbe síce stále prebiehajú kolaudačné konania, získala však povolenie na jej využívanie. „Aktuálne prebiehajú kolaudačné konania. Ide o štyri samostatné konania podľa príslušnosti k jednotlivým stavebným úradom,“ hovorí A. Poliaková.

Zdržanie bolo spôsobené aj zmenami v projekte. „Požiadavka na zmenu pôvodne naprojektovaného dopravného značenia prišla od úradov v októbri minulého roka, keď bol kruhový objazd už v stave dokončenia. Po dlhom procese sa nám v polovici januára podarilo odsúhlasiť s príslušným úradom riešenie portálového dopravného značenia, vhodné z majetko-právneho aj technického hľadiska,“ vysvetľuje marketingová manažérka.

Všetky povolenia by mala stavba dostať na jar. „Odhadujeme, že právoplatné kolaudačné rozhodnutia budeme mať v priebehu apríla,“ predpovedá A. Poliaková. Podľa odhadov developera len po Azúrovej ulici prejde denne 20-tisíc vozidiel. Celkové náklady na prestavbu dopravného uzla vyčíslil investor vlani na tri milióny eur.

V Slnečniciach nevyrastá len nové bývanie, ale aj nákupná zóna. Už začiatkom jesene by svoje brány mal otvoriť retailový park Slnečnice Market, ktorý vytvorí 8 500 štvorcových metrov nákupnej plochy a 203 parkovacích miest. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy Slnečnice