Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kruháč pri Slnečniciach po mesiacoch prieťahov otvorili

24.02.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Veľkú križovatku na juhu Petržalky dokončili už v októbri minulého roka, no pre motoristov bola napriek tomu zatvorená. Stavbu pri rezidenčnom komplexe Slnečnice po mesiacoch prieťahov otvorili v stredu večer.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy

Slnečnice

Križovatku, ktorá spája dva sídliskové obchvaty, začali stavať ešte v lete minulého roka. Išlo o vyvolanú investíciu, keď územie prechádza výraznou zmenou. V okolí totiž vyrastá obytná zóna Slnečnice od developerskej spoločnosti Cresco Group.

Dôvodom dopravných zmien bola situácia na križovatke v čase dopravnej špičky. Narastajúci počet obyvateľov Jaroviec, Rusoviec či Čunova spôsoboval, že dopravná tepna bola ťažko prejazdná. Kruhový objazd mal tieto problémy vyriešiť.

„Takéto riešenie bolo zadefinované už v územnom pláne mesta Bratislavy, ktorý na koncepčnej úrovni rieši okrem iného aj dopravnú sieť mestského a nadmestského významu,“ hovoril v lete minulého roka šéf Cresca Štefan Beleš. Aj keď mali Slnečnice predstavovať len malé percento dopravnej kapacity križovatky, Cresco celú stavbu financovalo.

Podľa pôvodných plánov mala byť križovatka sprístupnená motoristom už koncom minulého roka, nakoniec sa tak udialo až tento týždeň. „V stredu vo večerných hodinách bola spustená do riadnej prevádzky veľká okružná križovatka v Slnečniciach. Križovatka Panónskej cesty, Dolnozemskej cesty a Azúrovej ulice (cesta v smere na Rusovce) prinesie vodičom bezpečnejší a plynulejší prechod týmto dopravným uzlom,“ informovala marketingová manažérka Cresco Group Alexandra Poliaková.

Neprehliadnite

Na stavbe síce stále prebiehajú kolaudačné konania, získala však povolenie na jej využívanie. „Aktuálne prebiehajú kolaudačné konania. Ide o štyri samostatné konania podľa príslušnosti k jednotlivým stavebným úradom,“ hovorí A. Poliaková.

Zdržanie bolo spôsobené aj zmenami v projekte. „Požiadavka na zmenu pôvodne naprojektovaného dopravného značenia prišla od úradov v októbri minulého roka, keď bol kruhový objazd už v stave dokončenia. Po dlhom procese sa nám v polovici januára podarilo odsúhlasiť s príslušným úradom riešenie portálového dopravného značenia, vhodné z majetko-právneho aj technického hľadiska,“ vysvetľuje marketingová manažérka.

Všetky povolenia by mala stavba dostať na jar. „Odhadujeme, že právoplatné kolaudačné rozhodnutia budeme mať v priebehu apríla,“ predpovedá A. Poliaková. Podľa odhadov developera len po Azúrovej ulici prejde denne 20-tisíc vozidiel. Celkové náklady na prestavbu dopravného uzla vyčíslil investor vlani na tri milióny eur.

V Slnečniciach nevyrastá len nové bývanie, ale aj nákupná zóna. Už začiatkom jesene by svoje brány mal otvoriť retailový park Slnečnice Market, ktorý vytvorí 8 500 štvorcových metrov nákupnej plochy a 203 parkovacích miest. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy Slnečnice

Realitná inzercia

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke

Nobelova - posledné 1i byty v ponuke Posledná šanca na výhodnú investíciu - posledné 1izbové byty už len v N3. Na začiatok investícia 12.000€, zvyšok platíte po kolaudácii, 6% výnos. Neváhajte!

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Galvaniho Dvory - 2. etapa v predaji

Galvaniho Dvory - 2. etapa v predaji Využite skvelú ponuku zvýhodnených cien na prvých 25 bytov s kvalitným štandardom a pivničnou kobkou v cene. Zistite viac!

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát