Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kuchajda zmení podobu, Nové Mesto pripravuje vyhlásenie súťaže

19.04.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Areál Kuchajdy čakajú zmeny. Mestská časť Bratislava - Nové Mesto v uplynulých týždňoch zbierala od ľudí názory na to, čo by v lokalite privítali. Vedenie mestskej časti už pripravuje súťaž, v ktorej by mali architekti vytvoriť oddychovú zónu s novými parametrami.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Areál Kuchajdy prechádzal postupnými zmenami už od polovice deväťdesiatych rokov. Samotná mestská časť do jeho revitalizácie investovala v rokoch 1995 až 2005 okolo 50 miliónov eur slovenských korún. Aktuálne je na stole plán jej kompletnej premeny tak, aby vyhovovala aktuálnym požiadavkám i predstavám obyvateľov.

Bez limitu

„Máme skúsenosti s tým, že revitalizácia priestoru trvá dlho. V takýchto prípadoch sa snažíme intenzívne komunikovať s ľuďmi, čo je časovo náročné, zároveň treba získať rôzne povolenia, absolvovať obstarávania. Ak chcem kontinuálne pracovať, už teraz musíme Kuchajdu riešiť, aby sme mohli o tri roky stavať,“ hovorí pre TREND Reality starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý.

Samospráva chce v dohľadnom čase vyhlásiť súťaž, ktorá by využila možnosti areálu. „Oslovili sme externých architektov, aby nám pomohli s nastavením súťaže. Ich zámerom je vyhlásiť takú súťaž, aby bola zaujímavá aj pre skúsených architektov, transparentná a aby bol výsledok realizovateľný. Napríklad, aby sa jej zúčastnili minimálne architekti z Česka, ktorí majú s revitalizáciou takých veľkých priestorov väčšie skúsenosti,“ naznačuje starosta.

Neprehliadnite

Výsledná podoba parku nie je dohodnutá, mestská časť chce hľadať najlepšie riešenia. Aj preto dnes nevedia určiť rozpočet celého projektu. „Mali sme diskusiu s tým, že limit na celé územie Kuchajdy bol na úrovni dvoch miliónov eur. Architektom sa napríklad tento limit zdal byť málo. V tomto prípade preto dáme architektom voľnejšiu ruku s tým, že projekt budeme možno etapizovať, aby sa nemuseli pohybovať v obmedzených mantineloch,“ vysvetľuje R. Kusý a dodáva, že prestavba môže trvať aj desať rokov.

Pribudne bežecká trať

Isté je dnes to, že na Kuchajde by mala vzniknúť nová bežecká dráha a veľké detské ihrisko. Zmiznúť majú aj bufety, ktoré evokujú deväťdesiate roky. „Chceme obnoviť a doplniť športoviská, vysadiť tam kvalitnú zeleň. Vyhrať sa s brehmi a dokončiť ďalšie plochy určené pre šport,“ konštatuje R. Kusý. Súťaž by chcela mestská časť vypísať už tento rok. Aktuálne v Novom Meste dokončili aj dotazníkový prieskum medzi ľuďmi. 

V budúcnosti by sa areál mohol aj rozšíriť aj na susedné pozemky, všetko bude záležať aj od ochoty investorov v okolí. „Radi by sme Kuchajdu rozšírili o nejaké športovisko. Ale to bude požiadavka na susediacich súkromných investorov, ktorí budú v budúcnosti realizovať svoje projekty,“ uzatvára starosta.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy Kuchajda, súťaž

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES. Ponúkame na predaj a prenájom obchodné/kancelárske priestory na Pestovateľskej 2 - pri letisku. Areál sa nachádza vo výbornej a dostupnej lokalite hneď pri D1.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát