Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Kultový tatranský hotel znova otvárajú, zaujať má nenáročnú klientelu

21.04.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Hotel Hrebienok, ktorý sa môže chváliť takmer storočnou históriou, otvára svoje brány pred tohtoročným letom. Ubytovacie zariadenie, ktoré prevádzkuje spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR), má zaujať menej náročnú klientelu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 10

Keď vlani preberala spoločnosť TMR horský Hotel Hrebienok, bolo to do istej miery prekvapenie. Ubytovacie zariadenie bolo situované v piatom stupni ochrany, ktorá zabraňovala tomu, aby bol hotel prístupný autom. Navyše, zariadenie vyčnievalo v celkovej ponuke turistického holdingu, keďže malo len dve hviezdičky.

„Horský hotel Hrebienok je pre klientov v Tatrách a pre našu hotelovú sieť TMRhotels obohatením v tom, že rozširujeme svoje portfólio hotelov o ďalšiu úroveň ubytovania,“ vysvetľovala pred rokom obchodno-marketingová riaditeľka pre segment hotelov TMR Katarína Lukáčová. Holding prevzal hotel v júli 2016, už o mesiac ho skúšobne otváral.

Neprehliadnite

Oficiálne otvorenie hotela je naplánované na jún. Kým v ostatných zariadeniach, ktoré TMR preberal, prebehli výrazné zmeny, hotela na Hrebienku sa netýkali. „Hotel Hrebienok sme nerekonštruovali. Renovovali sme len časť reštaurácie,“ povedala pre TREND Reality hovorkyňa TMR Zuzana Fabianová.

Prevádzkovateľ o výraznejších zmenách ani neuvažuje. „Zatiaľ sa zásadné zmeny na hoteli neplánujú, je to len prvé leto, keď bude hotel v prevádzke v rámci celej sezóny a dá nám väčšiu predstavu o využití pre klientov,“ naznačuje Z. Fabianová. Hotel tak ponúkne päť apartmánov a 74 izieb, ktoré spolu vytvárajú 170 lôžok.

Hotel HrebienokZdroj: TMR

Zväčša ide o izby turistického štandardu, ktoré majú zajať najmä menej náročnú klientelu. Len pre ilustráciu, dvojlôžková izba s raňajkami stojí v hlavnej sezóne 69 eur za noc. V cene je pritom lístok na lanovku, keďže do hotela sa dá dostať len pešo alebo práve pozemnou lanovkou.

Hotel sa môže chváliť zaujímavou históriou, ktorá je spojená s výstavbou lanovky. Krátko po jej otvorení v roku 1908 vznikol na Hrebienku reštauračný kiosk, ktorý bol rozšírený aj o nocľaháreň. V roku 1928 vznikol na mieste stánku s nocľahárňou Športhotel so 66 izbami.

Hotel HrebienokZdroj: TMR

Po druhej svetovej vojne sa menil majiteľ. Ubytovacie zariadenie získalo Revolučné odborové hnutie, ktoré ho premenovalo na Zotavovňu ROH. Svojmu účelu slúžilo až do roku 1988, keď sa začalo rekonštruovať. Prestavba nakoniec trvala dlhých 11 rokov. Na hotelovú mapu v roku 1999 pribudol Hotel Sorea Hrebienok, ktorý okrem 112 lôžok ponúkal aj dvojicu reštaurácií či kaviareň.

Hotel výrazne ovplyvnila kalamita v roku 2004. Po nej sa zariadenie dostávalo pravidelne do straty. Sorea hotel  prevádzkovala len počas letnej sezóny, v novembri 2015 ho úplne zatvorila. V auguste 2016 spustila skúšobnú prevádzku spoločnosť TMR.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 10

Tagy hotel, Tatry, Tatry mountain resorts