Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lakeside iba s troma vežami

18.09.2008, 22:12 | Peter Kremský | © 2008 News and Media Holding

Viac poschodí v druhej veži kancelárskeho centra v Bratislave.

  • Tlačiť
  • 1

Kancelársky projekt Lakeside, ktorý v Bratislave buduje maďarská developerská spoločnosť TriGránit bude mať namiesto plánovaných štyroch veží iba tri. Zato narastie ich výška, ktorá sa má pri druhej veži vyšplhať na 32 poschodí, o desať viac oproti prvej veži, ktorú dokončili toto leto.

lakeside_new3.jpg

Vyplýva to z novej vizualizácie komplexu Lakeside, ktorú na svojej internetovej stránke zverejnila brnianska firma Arch.Design Group. Tá má na starosti architektúru komplexu, autormi sú Jaroslav Dokoupil a Robert Juřík. TriGránit sa k projektu nevyjadril, informácie k druhej veži zatiaľ nechce poskytovať.

Podľa starších vyjadrení šéfa developmentu slovenského TriGránitu Stevena Demersa by mal druhý prst ponúknuť 40-tisíc štvorcových metrov kancelárií oproti 25-tisícom štvorcov prvého. Pôvodne sa plánovalo, že najvyššia bude prvá budova, ďalšie tri budú stále nižšie.

lakeside_new1.jpg

S. Demers dávnejšie uviedol, že výstavba sa rozbehne po tom, čo prenajmú aspoň polovicu prvej budovy. TriGránit zatiaľ vybavuje povolenia na výstavbu tak, aby ju mohli odštartovať v budúcom roku. Druhá etapa by si mala vyžiadať náklady 2,25 mld. Sk (75 mil. eur).

Trh s kancelárskymi priestormi je však pod stále väčším tlakom konkurencie, tento mesiac napríklad otvárajú druhú etapu Apollo Business Centra na Prievozskej ulici, či novú centrálu Slovenskej sporiteľne na Tomášikovej ulici. Celkovo to na bratislavský trh prinesie takmer 130-tisíc m2 nových administratívnych priestorov.

lakeside_new2.jpg

Vizualizácie - Arch.Design Group

  • Tlačiť
  • 1

Súvisiace články

Druhý prst Lakeside vyše stometrový

Ďalšiu fázu kancelárskeho areálu má TriGránit rozostavať budúci rok, bude vyššia než prvá 1

Lakeside dokončia s malým meškaním

Kancelárie: Centrum mesta či periféria

Kancelárska vlna za vlnou sa valí

Nové presklené dominanty pribúdajú