Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Laugaricio sa rozšíri zatiaľ len o Möbelix

20.12.2013, 05:40 | Daniel Suchý | © 2013 News and Media Holding

Nová predajňa nábytku má vyrásť pri trenčianskom nákupnom centre v budúcom roku

  • Tlačiť
  • 0

Dva roky ohlasované rozšírenie najväčšieho trenčianskeho nákupného centra Laugaricio ešte nedozrelo. Jeho prevádzkovateľ Mint Investments plánoval k súčasným 26-tisíc štvorcovým metrom obchodov a služieb pridať ďalších 16-tisíc.

V nových priestoroch chcel priniesť reťazec, ktorý ešte na Slovensku nepôsobí, aj multikino. Hovoril o záujme existujúcich nájomníkov o nové priestory aj o obchodníkoch, ktorí sa do prvej fázy nezmestili.

Nový obchod predsa len pribudne na budúci rok. Nepôjde však o súčasť centra, ale o samostatne stojaci obchodný dom predajcu nábytku Möbelix.

„Druhá fáza obchodnej galérie zatiaľ nie je aktuálna. Záleží na tom, ako sa bude vyvíjať dopyt kľúčových nájomníkov a ich záujem o obchodné priestory v regiónoch,“ vysvetľuje Katarína Lindbergh, partner v Mint Investments.

Obchodné centrum Laugaricio v TrenčíneZdroj: Laugaricio

Spoločnosť už podala projekt na stavebné povolenie na inžinierske siete pre prvú časť druhej fázy nákupného centra. „My predávame pozemok a zabezpečujeme inžinierske siete, Möbelix si bude výstavbu riadiť sám,“ opisuje K. Lindbergh.

Výstavba by sa mala začať v prvom polroku budúceho roku, spresňuje hovorca Möbelixu na Slovensku Jiří Šulc. Obchod s predajnou plochou šesťtisíc štvorcových metrov by sa mal podľa jeho slov otvárať v druhej polovici 2014.

Pôjde o piaty obchod rakúskej nábytkárskej siete na Slovensku po Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a Košiciach. V budúcom roku je v pláne aj otvorenie predajne v Nitre.

Nákupné centrum Laugaricio otvorili na južnom okraji Trenčína v apríli 2009. Investícia vyše 90 miliónov eur priniesla 133 prevádzok. Po plánovanom rozšírení v ďalších fázach by malo dosiahnuť predajnú plochu 67-tisíc štvorcových metrov a 1 700 parkovacích miest.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)