Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Legendárnu Kotvu na Zemplínskej Šírave nový majiteľ oživí

03.12.2015, 14:00 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Štýlová kaviareň, neskôr vychytená diskotéka a teraz ruina. Bývalé Espresso Kotva pri Zemplínskej Šírave by sa malo do letnej sezóny 2017 zmeniť na stravovacie, ubytovacie a wellness centrum. Zámer na rekonštrukciu a dostavbu predložil jeho nový majiteľ, spoločnosť William Resorts, Restaurants and Clubs Zemplínska Šírava, patriaca miestnemu podnikateľovi.

  • Tlačiť
  • 1

Súčasťou zámeru je nadstavba a prístavba existujúceho kruhového objektu. Nová Kotva bude mať dve nezávislé avšak prepojené časti s dvomi podzemnými a tromi nadzemnými podlažiami s celkovou podlahovou plochou vyše osemtisíc štvorcových metrov.

Rekonštrukciou, nadstavbou a prístavbou bývalého espressa vznikne stravovacia časť. Dvojpodlažná reštaurácia s terasou a dvomi barmi bude mať kapacitu 242 miest. V rovnako dvojpodlažnom diskobare sa má zabaviť 168 ľudí.

V zázemí budú dve kuchyne, administratíva a technická časť. Na najvyššom podlaží budú dva štvorlôžkové apartmány. Kruhová časť bude prepojená s vonkajšími bazénmi.

Klub Kotva na Zemplínskej ŠíraveZdroj: WILLIAM Resorts, Restaurants and Clubs Zemplínska Šírava, s.r.o.

Dostavaná druhá časť bude slúžiť ako wellness a kongresový hotel. V 47 izbách bude 142 lôžok. Kongresová hala má plánovanú kapacitu 180 miest, wellness a fitness centrum počíta so 40 návštevníkmi. Bary, vrátane strešného, majú spolu 120 miest.

Nová časť má pôdorys tvaru V rozbiehajúceho sa smerom od pôvodnej kruhovej časti. Na parkovanie budú slúžiť existujúce asfaltové plochy. Celkovo tu bude 119 státí pre osobné autá a štyri stojiská pre autobusy.

Obe časti budú mať na strechách terasy s posedením. Celkové predpokladané náklady majú dosiahnuť zhruba sedem miliónov eur a investícia má vytvoriť 60 pracovných miest. Stravovaciu časť plánuje investor otvoriť už na začiatku budúcoročnej letnej sezóny. Druhá časť by mala byť hotová o rok neskôr.

Klub Kotva na Zemplínskej ŠíraveZdroj: WILLIAM Resorts, Restaurants and Clubs Zemplínska Šírava, s.r.o.

Nová Kotva zaberá pozemok s rozlohou takmer šesťtisíc štvorcových metrov v katastri obce Vinné, osem kilometrov od Michaloviec.

Espresso Kotva postavil v rekreačnom stredisku Hôrka – Slnečný lúč v 70. rokoch Chemkostav Michalovce ako štýlovú kaviareň v námorníckom duchu. Jedno z najpopulárnejších stredísk pri Zemplínskej Šírave sa však zaradilo medzi mnohé obete divokej privatizácie 90. rokov.

Spamätáva sa z nej len postupne. Obnovy sa dočkali penzión aj prírodný amfiteáter. Obec podľa regionálnych novín Slovenský Východ plánuje rekonštrukciu nákupného centra. Otázna je budúcnosť zchátraného hotela Lodenica Lúč.  

  • Tlačiť
  • 1