Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lidl pri rušnej križovatke má povolenie. Obyvateľom nepomohli ani odvolania

16.07.2019, 14:02 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Zrejme najproblematickejšou predajňou reťazca Lidl na Slovensku je pobočka, ktorá ešte ani nestojí. Nemecký diskont ju dlhodobo plánuje v bratislavskej mestskej časti Vajnory. Povoľovací proces pritom beží niekoľko rokov, spomaľuje ho aj nevôľa miestnych obyvateľov.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy

Lidl, Vajnory

Lidl svoju predajňu naplánoval pri rušnej vajnorskej križovatke, ktorá má podobu kruhového objazdu a je hlavnou príjazdovou cestou do okrajovej mestskej časti.

Ide o lokalitu pri nákupnom centre Vajnoria, kadiaľ denne prechádzajú tisícky áut. Pretínajúca cesta je priechodom od Zlatých pieskov a diaľničného obchvatu do Rače.

Diskontný reťazec si lokalitu v rámci projektovej dokumentácii nechal dopravne posúdiť a pripravil také komunikačné napojenie predajne, ktoré by nemalo zásadne zaťažiť premávku v okolí. Obyvatelia Vajnôr s tým však nesúhlasili.

Námietky obyvateľov aj referendum

Mestská časť vydala stavebné povolenie pre Lidl vlani v decembri. Podpísal ho predošlý starosta Ján Mrva, krátko predtým, ako skončil vo funkcii. 

Dva dni nato sa kvôli plánom Lidla s novou predajňou konalo v mestskej časti referendum. Obyvatelia chceli predajňu na priesečníku ulíc Pri starom letisku a Tomanova stopnúť. Takmer 85 percent hlasujúcich sa vyjadrilo proti novej prevádzke, referendum však pre nízku účasť nebolo platné. Stavebné povolenie navyše už v tom čase bolo podpísané. 

Neprehliadnite

Ani potom sa však nespokojní obyvatelia nevzdali. Voči stavebnému povoleniu, ktoré sa týka areálových komunikácií, príjazdovej cesty a inžinierskych sietí, podali viacerí odvolanie.

Hlavnou námietkou pritom 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Lidl, Vajnory