Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Londýn začínajú ovládať zahraniční developeri

07.05.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Londýn dnes patrí medzi najväčšie ekonomické a finančné centrá sveta. Dokonca aj počas finančnej krízy vyrástlo v britskej metropole niekoľko kancelárskych veží. Spolu s hodnotením Londýna ako najdrahšej biznis lokality sveta to priťahuje developerov. Domáci už za veľkými zahraničnými investormi nestačia, na trh vstupujú aj slovenskí.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Dnes mesto očakáva niekoľko ďalších vežiakov, ktoré bude možné pridať na turistické mapy, informuje portál PropertyEU. Hoci napríklad za nedávno dokončenými projektmi Cheesegrater aj Walkie-Talkie stáli miestni developeri, za vežiakom Shard, čo je jedna z najvyšších budov Európy, už bol napríklad aj štát Katar, architektúru zasa kreslili Taliani.

Len nedávno sa do množstva nových očakávaných projektov zapojila japonská skupina Mitsubishi. Uprostred finančnej štvrte City chce postaviť 40-podlažnú budovu s potenciálom najmä pre finančné a poisťovacie spoločnosti. Priniesť má dokopy viac než 70-tisíc m2, čo je veľkosť najväčších bratislavských biznis centier.

Ďalším veľkým obchodom posledného obdobia je nový development v štvrti Bankside, kde môže vyrásť 130-tisíc m2 obytných, kancelárskych i obchodných plôch. Za projektom v plánovanej výške jednej miliardy libier stojí konzorcium z Anglicka, Malajzie a Singapuru. Práve singapurská firma sa podieľa aj na ďalších plánoch v lokalite City. Do toho sa pridávajú austrálske penzijné fondy.

CheesegraterZdroj: Duncan, Flickr

Jednými z najväčších zahraničných investorov v Londýne sú však Francúzi. Napríklad AXA Real Estate, ktorá v Bratislave vlastní Westend Tower. Konzorcium stavebnej skupiny Vinci a miestneho hráča sa zasa podieľa na oživení Covent Garden v štvrti Nine Elms. Vyrastú tisíce nových bytov, kancelárie, obchodné a voľnočasové priestory.

Podľa PropertyEU sú ale aktívni aj ďalší hráči z kontinentálnej Európy, napríklad švédska Skanska plánuje pre americkú poisťovaciu firmu W.R Berkley postaviť 35-podlažnú budovu nazvanú Skalpel.

Medzinárodný realitný portál nezabúda ani na slovenského hráča HB Reavis, ktorý sa podľa média stáva častým londýnskym zjavom. Firma, ktorá dnes doma stavia Twin City, má zatiaľ v britskej metropole dva projekty – 33 Central a 20 Farringdon Street. Nedávno sa developer pochválil ako ho miestni hráči začali po štedrých províziách pre realitných agentov vyhľadávať.

Walkie-TalkieZdroj: techboy_t

Okrem prirodzeného biznis prostredia, ktoré v Londýne vládne a priťahuje najväčších svetových nájomcov je veľkým lákadlom pre developerov výška nájomného. Štvrte West End a City patria do prvej desiatky najdrahších kancelárskych lokalít sveta, čo umožňuje dosiahnuť vysoké výnosy.

Podľa šéfa londýnskych aktivít HB Reavisu Radima Řimánka sa napríklad nájmy v lokalite, kde firma plánuje projekt 33 Central, pohybujú na úrovni okolo 80 eur/m2/mesiac. „Keby sme dnes chceli túto budovu predať a bola by plne obsadená, jej hodnota je vyše 360 miliónov,“ tvrdil pred niečo vyše mesiacom.

Londýn vždy ukazoval, že sa dokáže znovu obnoviť a zostať atraktívnou destináciou. A keďže dnes vidno, ako najvýznamnejší svetoví developeri v britskej metropole plánujú čoraz viac nových projektov, nemožno pochybovať, že mesto opäť zmení svoju panorámu, predpovedá PropertyEU.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy kancelárie

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE - ZÁHORSKÁ BYSTRICA

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE  - ZÁHORSKÁ BYSTRICA Vyberte si bývanie v nádhernom byte s vlastnou predzáhradkou, v byte s balkónom a lodžiou, či byte na najvyššom poschodí s veľkou terasou v príjemnej lokalite.

POSLEDNÉ DVA BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY!KRAMÁRE

Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v lukratívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát