Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Londýnsky Scotland Yard padne, nahradia ho bytovky

25.02.2016, 11:00 | ds | ČTK

Londýn povolil búranie „najslávnejšieho policajného riaditeľstva na svete“. Arabský kupec získal súhlas úradov na demolíciu New Scotland Yardu. Mesto mu zároveň odsúhlasilo projekt šiestich výškových budov s 268 bytmi, ktoré ho nahradia.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Developerská firma Abu Dhabi Financial Group kúpila lukratívny pozemok v londýnskej štvrti Westminster medzi parlamentom a Buckinghamským palácom v roku 2014 za 370 miliónov libier (459 miliónov eur), keď pretromfla ostatných uchádzačov v súťaži.

Britské médiá sa s predajom komplexu zo 60. rokov minulého storočia, ktoré označili za zrejme najslávnejšie policajné ústredie na svete, vyrovnávali len ťažko. Mesto rozhodlo o predaji budovy s podlahovou plochou takmer 56-tisíc štvorcových metrov v snahe šetriť náklady.

Rekonštrukcia by podľa vtedajších odhadov zhltla 50 miliónov libier (62 miliónov eur). Namiesto toho sa metropolitná polícia presťahuje do menšej budovy na nábreží Victoria Embankment. Na prevádzkových nákladoch tak ušetrí šesť miliónov libier ročne. Ide už o štvrté sťahovanie londýnskej polície v jej dlhej histórii.

New Scotland YardZdroj: Flickr / Alberto Otero García | CC

Developer môže na pozemku s rozlohou takmer sedemtisíc štvorcových metrov s adresou 10 Broadway postaviť budovy so 14 až 20 podlažiami. Projekt nazvaný Ten Broadway má byť dokončený v roku 2021. Okrem luxusných bytov ponúkne aj obchody a kancelárie.

Developeri sa v Londýne v súčasnosti podľa agentúry Bloomberg zameriavajú na nákupy kancelárskych budov, ktoré je možné prestavať na byty. Hodnoty obytných nehnuteľností v centrálnom Londýne od konca minulého desaťročia až do roku 2014 prudko rástli.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE - ZÁHORSKÁ BYSTRICA

KRÁSNE RODINNÉ BÝVANIE  - ZÁHORSKÁ BYSTRICA Vyberte si bývanie v nádhernom byte s vlastnou predzáhradkou, v byte s balkónom a lodžiou, či byte na najvyššom poschodí s veľkou terasou v príjemnej lokalite.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát