Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Lyžiarska hala v Donovaloch pýta úrady o prvé povolenia

10.02.2017 | tv | © 2017 News and Media Holding

Developer, ktorý chce postaviť v Donovaloch prvú lyžiarsku halu v strednej Európe, urobil k jej realizácii prvý výrazný krok. Úradom predložil konkrétny zámer výstavby strediska. Z neho vyplýva, že v ideálnych podmienkach by so stavebnými prácami mali na strednom Slovensku začať už budúci rok.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

O zámere postaviť v Donovaloch lyžiarsku halu informovali TREND Reality už koncom minulého roka. „Ide o unikátny projekt zážitkového cestovného ruchu, ktorý vo svojom rozsahu a rozmanitosti aktuálne nemá v Európe obdobu. Najväčším, ale zďaleka nie jediným lákadlom projektu je lyžiarska hala, kde budete môcť celoročne lyžovať,“ vysvetľoval  vtedy projektový manažér Donovalley Igor Obšajsník.  

V projekte má byť zapojený aj medzinárodný prevádzkovateľ podobných stavieb. „Projekt je už viac ako dva roky pripravovaný v spolupráci s holandskou spoločnosťou SnowWorld, ktorá už viac ako 20 rokov prevádzkuje kryté lyžiarske strediská,“ uviedol ešte v novembri  I. Obšajsník.

Neprehliadnite

Zo zámeru, ktorý posudzujú úrady, možno vyčítať konkrétne informácie. Hala sa má rozprestierať na ploche s výmerou 2,2 hektára. Samotná zjazdovka má mať rozlohu 22 500 štvorcových metrov, obchodné priestory 600 štvorcových metrov a reštaurácie a bary ďalších 1 700 štvorcových metrov.

Okrem týchto služieb počíta spoločnosť Donovalley aj s vybudovaním klziska, fitness zóny a hotela s 90 izbami. Pre návštevníkov má byť k dispozícií 556 parkovacích miest. „Charakter projektu dáva možnosť zimných športov počas celého roka a bude slúžiť aj ako významné miesto pre lyžiarske kluby, amatérskych a profesionálnych športovcov a na lyžiarske kurzy, ktoré nebudú podmienené ročným obdobím a klimatickými podmienkami,“  uvádza firma v zámere.

Donovalley ResortZdroj: EIA/Donovalley

So stavebnými prácami by sa malo začať v priebehu budúceho roka, termín začatia prevádzky investor odhadol na rok 2020. Rozpočet vyčíslil na 40 miliónov eur. 

Investor pritom počíta s tým, že hala prinesie regiónu desiatky pracovných miest. „V oblasti zamestnanosti prinesie projekt priamo viac ako 120 stálych pracovných miest. V obdobiach hlavnej sezóny ďalších 250 pracovných miest dočasného charakteru,“ vypočítava spoločnosť Donovalley.

Donovalley ResortZdroj: EIA/Donovalley

Samotná hala má byť umiestnená v lokalite „Varštat – Dolina,“ ktorá je z východnej a južnej strany vymedzená miestnou komunikáciou, z juhozápadu lúkou, západnú stranu tvorí les a zo severozápadu je priestor ohraničený lúkami.

Za projektom Donovalley stojí Maroš Bezděka, ktorý v Banskej Bystrici prevádzkuje spoločnosť Autonovo. Ročné tržby firmy, ktorá zabezpečuje predaj, servis i požičiavanie automobilov značiek spadajúcich pod koncern Volkswagen, sa pohybujú na úrovni 28 miliónov eur.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Lyžiarska hala

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA HERRYS exkluzívne predáva 4i byt 150 m2 s veľkou 55 m2 terasou. Nadštandardné vybavenie a prémiová lokalita nehnuteľnosti v blízkosti Horského parku.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 2i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát