Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Majiteľ dostal zelenú na zbúranie mlynov v Nitre

02.11.2006, 14:23 | SITA | pk

  • Tlačiť
  • 0

V Nitre opäť začali búrať bývalé mlyny v centre mesta. Ich majiteľ, spoločnosť Mlyny, a.s. chce na ich mieste postaviť obchodno-zábavné centrum Mlyny. Začiatok výstavby plánujú na jar 2007 a otvorenie centra na jeseň 2008.

Na ploche 25 000 metrov štvorcových v ňom budú okrem obchodov aj kiná, relax centrum, kaviarne a reštaurácie. Návštevníci budú mať k dispozícií viac ako 1 000 parkovacích miest. Informovala o tom agentúra SITA.

História mlynov siaha až do roku 1863, svoju pôvodnú funkciu prestali plniť začiatkom 90. rokov. V areáli bolo spolu 23 objektov. Mlyny začal už vo februári búrať ich majiteľ na základe povolenia mestského stavebného úradu. Krajský stavebný úrad (KSÚ) vydal v marci rozhodnutie zastaviť búracie práce na štyroch objektoch mlynov – musela sa prestať búrať bývalá chrumkáreň, silo, administratívna budova a bytový dom.

Zároveň KSÚ skonštatoval, že mestský stavebný úrad pri vydaní stavebného povolenia porušil šesť paragrafov stavebného zákona a zákon o ochrane pamiatkového fondu, pretože nepočkal na vyjadrenie Krajského pamiatkového úradu (KPÚ).

Po následných rokovaniach pamiatkari trvali na zachovaní dvoch z pôvodne navrhovaných štyroch objektov - sila a chrumkárne. Investor návrh akceptoval. Tentoraz teda búracie práce prebiehajú so súhlasom Krajského stavebného úradu (KSÚ) aj pamiatkarov.

Ako agentúru SITA informovala riaditeľka bratislavskej spoločnosti Mlyny, a.s. Slavomíra Tóthová, chrumkáreň zrekonštruujú a bude vo vnútri obchodno-zábavného centra, silo sa objaví v čelnej fasáde na Štefánikovej ulici.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)