Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Majiteľ pivovaru ERB stavia v centre Štiavnice butikový hotel

14.04.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Centrum historického mesta Banská Štiavnica sa rozrastie o menší butikový hotel najvyššieho štandardu. Majiteľ pivovaru ERB, spoločnosť ERB - Eduard Rada Breweries, s.r.o., rekonštruuje starý Hellenbachovský dom zo 16. storočia na hotel s ďalšími službami.

  • Tlačiť
  • 0

„Pre Banskú Štiavnicu ide o veľký projekt,“ hovorí Eduard Rada, konateľ firmy. Dom sa nachádza na Radničnom námestí a pôjde o rekonštrukciu existujúcej časti i čiastočné pristavanie novej. „Výstavba prebieha na základe výsledkov reštaurátorského výskumu,“ dodáva E. Rada.

V hoteli bude 26 izieb, spoločnosť počíta s butikovým charakterom a štandardom piatich hviezdičiek, ako aj architektonicky unikátne riešeným interiérom. K tomu pribudne wellness a veľká spoločenská sála, ktorú bude možno deliť priečkami. Jej maximálna kapacita je 100 ľudí, podľa konateľa má ísť o najväčší takýto priestor v meste.

Projekt prinesie 28 parkovacích miest, z toho 16 bude riešených v podzemí zakladačovým systémom. Termín dokončenia celej stavby je stanovený na druhú polovicu roka 2017.

ERB Hotel - aktuálny stav výstavbyZdroj: Ľuboš Mistrík

„Pripravujeme to už šesť rokov, veľmi náročné boli rokovania s pamiatkarmi, ktorých závery samozrejme rešpektujeme,“ vysvetľuje majiteľ. Podľa neho je tu najkomplikovanejšie zakladanie stavby kvôli podložiu. Pilótov bude 48 a idú až do hĺbky 15 metrov. Tieto práce robí česká stavebná firma Kosper.

Náklady na rekonštrukciu dosiahnu 5 miliónov eur. Celkové náklady na územie sa tak vyšplhajú na 12 miliónov, keďže majitelia pivovaru už investovali do rekonštrukcie viacerých domov v území. „Všetko robíme hlavne kvôli pivovaru, bude centrom celého komplexu,“ hovorí E. Rada.

V budúcom roku počíta s rekonštrukciou záhrad v hornej časti hotela i vybudovaním vyhliadkovej reštaurácie na vrchole budovy. Investor spomína aj záujem o kúpu ďalších historických domov na Novozámockej ulici.

Pivovar ERB otvorili v roku 2010 v zrekonštruovanej historickej budove v centre Štiavnice, v takzvanom Zelenom dome. Stojí za ním E. Rada, banský inžinier, ktorý v deväťdesiatych rokoch z pivovaru vo Vyhniach vytvoril známu značku Steiger, aby neskôr svoj podiel odpredal. Pivo ERB dnes patrí medzi najdrahšie slovenské pivá, investor zrekonštruoval aj bývalú synagógu, kde má sídlo.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hotely, pivovary

Diskusia (0 reakcií)