Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Majitelia Istropolisu robia prieskum lokality, súťaž vypíšu do konca roka

12.04.2018, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

O budúcnosti bratislavského Istropolisu rozhodne medzinárodná architektonická súťaž, ktorú majitelia komplexu plánujú vypísať v druhej polovici tohto roka. Kultúrno–spoločenský objekt vlastnia od septembra minulého roka developeri YIT a Immocap.

  • Tlačiť
  • 10

Aj keď o vypísaní architektonickej súťaže hovorilo už koncom minulého roka, k jej realizácii dôjde o niečo neskôr. „Momentálne robíme overovaciu hmoto–priestorovú štúdiu na urbanizmus celého územia,“ hovorí pre TREND Reality Slavomír Jankovič, obchodný riaditeľ spoločnosti Immocap Group.

Vymedzenie mantinelov

Cieľom štúdie je vymedziť mantinely ďalšieho rozvoja. „Najprv musíme pochopiť urbanizmus celého územia a mať súhlas mestskej časti aj primátora a následne chceme v druhej polovici tohto roka vyhlásiť medzinárodnú architektonickú súťaž,“ naznačuje S. Jankovič.

Podľa jeho slov až následne začnú s realizáciou premeny Istropolisu. „Či pôjdeme na úseky alebo jednotlivé bloky, nevieme,“ hovorí S. Jankovič. Noví majitelia už skôr potvrdili, že chcú zachovať pôvodnú funkciu areálu.

Dom odborov IstropolisZdroj: TREND Reality

Nakoniec, túto podmienku presadzuje a mesto. „Hneď ako som sa dozvedel, že Istropolis zmenil majiteľa, stretol som sa s jeho zástupcami. Istropolis je kultúrne, spoločenské a dopravné centrum Bratislavy a tieto funkcie by mal aj naďalej plniť,“ uviedol na kontrolnom dni podchodu na Trnavskom mýte primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Spojenie známych mien

Dvojica developerov YIT a Immocap kúpila areál s pozemkami s rozlohou 3,7 hektára od Jednotného majetkového fondu. Sumu v septembri minulého roka nezverejnili. „Nehnuteľnosť aj celý priestor Trnavského mýta je dlhodobo zanedbávaný, zaslúži si revitalizáciu a skvalitnenie a to aj vzhľadom na veľký rozvoj, ktorý nastal v jeho blízkosti v posledných rokoch,“ uviedol pri tejto príležitosti Martin Šramko, generálny riaditeľ firmy Immocap.

Neprehliadnite

Developer, ktorý stál aj pri vzniku obchodného centra Central, je v lokalite Trnavského mýta mimoriadne aktívny. Aktuálne dokončuje rekonštrukciu podchodu. Na frekventovanej križovatke by malo vzniknúť 18 maloobchodných prevádzok.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy Immocap, Istropolis, YIT