Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mal byť šéfom tatranských lesov. Teraz chce v Jasnej rúbať a stavať novú osadu

15.04.2019, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2019 News and Media Holding

Jeho meno bolo pred pár týždňami v médiách intenzívne skloňované. Developer Rastislav Hutta sa totiž prihlásil do konkurzu na miesto riaditeľa Štátnych lesov Tatranského národného parku. A keďže nemal žiadnu konkurenciu, uspel. Ministerka pôdohospodárstva ho však aj po verejnom tlaku odmietla vymenovať. Teraz je firma developera opäť na scéne. Tentokrát s novým v projektom v Nízkych Tatrách.

  • Tlačiť
  • 9

Najväčšie slovenské lyžiarske stredisko zažíva v posledných rokoch intenzívny developerský rozvoj. Jasnej totiž chýbajú lôžka aj doplnkové služby, čo využívajú developerské spoločnosti z regiónu, ale aj celého Slovenska.  Aj preto je práve táto oblasť zo stavebného pohľadu jednou z najaktívnejších.

Nová chatová oblasť

S novým projektom prichádza do lokality Nízkych Tatier aj spoločnosť Skilandia, za ktorou stojí podnikateľ Richard Hutta. Spoločnosť nie je v oblasti nová. Ešte v roku 2016 predložila úradom zámer, ktorého cieľom bolo v Nízkych Tatrách vybudovať 13 kilometrov nových zjazdových tratí.

Návrh vyvolal kontroverzné reakcie. „Na prvý pohľad to vyzerá fajn, ale od samotného podnikateľa viem, že chce získať len povolenia a potom to draho predať. Jeho návrh je trochu cez pomyselnú čiaru. Navyše, neviem, ako privedie vodu na svah na zasnežovanie, a bez spolupráce TMR je to na nič,“ uviedol v rozhovore pre TREND kroky konkurencie najväčší akcionár TMR Igor Rattaj.

Aktuálne kreslí Skilandia v Jasnej novú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Jasná, Nízke Tatry