Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mala byť novým centrom Bratislavy, zóna za stámilióny sa pomaličky rozbieha

20.01.2017 | Daniel Suchý | Tomáš Vašuta

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

20.01.2017 | HlasNaHlas

((2200 x 70)*1,2)/713 = 21,598 rokov splácania 4 člennej rodiny s priemernými platmi za byt s plochou 70 m2, ak by obaja rodičia boli priemerne zarábajúci a jeden plat (713 eur) by šiel na splátky BEZ ÚROKOV. Aj keby sa splátka znížila na 500 eur, pre rodinu by to znamenalo 30 rokov živorenia bez lepšej či vôbec nejakej dovolenky, šiat, či auta.

Ktovie, koľko ľudí dá tie peniaze. Keď nie, tak naši bratia poslanci roduverní Slováci či socialistickí súdruhovia, čo každodenne v boji proti imperializmu prelievajú za nás svoju krv (či skôr rozhadzujú naše dane), čo sedia vo vláde a v parlamente sa už postarali o to, aby tieto nehnuteľnosti mohli kupovať Ruskí a iní bratia oligarchovia za svoje poctivo zarobené peniaze obchodovaním so zbraňami, žoldniermi, tajnými službami, drogami, prostitútkami a ľudskými orgánmi.
Pre akcionárov investora to však bude celkom iné, teda luxusné. Biznis je biznis.

20.01.2017 | petox

ten vypocet, to ma byt celkova suma, ktora je na konci zaplatena vratane urokov? tam je 20% sadzba? a zlozene urocenie je kde?
2200 za meter? panorama city bolo tiez tolko a bolo vypredane na 86% este ani zaklady nezacali hlbit..takze ludi sa najde dost aj teraz tipujem...

23.01.2017 | zdeno111

Plat v bratislave priemer v cistom je uz 900e cize rodina by mala mat prijem 1800e .Samozrejme priemerny plat zarobi len mensia cast ludi ale to je jedno povedzme ze ostany nas nezaujmaju co nemaju peniaze lebo o tom je business. Cize sice maximalne hlupe riskatne a nerozumne ale tych 800e mesacne im banka splacat umozni. To im umozni za predpokladu ze maju nieco nasetrene dosiahnut na byt za 200 0000e.

Developer za toto nemoze on len vyuziva situaciu teda zhrabnut zisky kym sa da. Situaciu by mala viac kontrolovat centralna banka a tiez stat prostrednictvom statnych bytov ale nie pre socialne pripady ale normalne ponukanych na trh za ucelom zisku.

23.01.2017 | čézare

toto je zly prepocet lebo: nikdy obaja nezarabaju rovnaku povacsine, nikdy vam prijem nestagnuje, nikdy nie je jasne ze budete platit hypo cely cas trvania co ste podpisali na zaciatku. Ja som mal hypo na 23 R ale platil som iba 11 R ... lebo mimoriadne splatky a urokova sadzba ... a pod....

22.01.2017 | B0B

od mestskeho centra to ma velmi daleko, zatial je to totalna zlatanina a podla urbanistickej studie to aj bude len gulas..

25.01.2017 | Alexander Stredný

Tie prepočty príjmov vyššie sú úplne mimo. Kde zohľadňujete lokalitu? To nie je bývanie pre podpriemerne zarábajúcich. Tí nech idú do DNV alebo Pod.Biskupíc (resp. koniec Rače, Dúbravky... jednoducho nie do širšieho centra mesta). Taktiež je tu plno ľudí, čo zarábajú oveľa viacej ako tu uvažujete. Ja snáď nepoznám nikoho z mojich známych, čo má pod 2tis mesačne po zdanení. Taktiež pomáhajú rodičia, záujemci o kúpu takýchto bytov predávajú svoje pôvodné byty a doplatia si len rozdiel... Ľudia majú aj úspory. Preboha prečo by mal tieto byty kupovať niekto, kto si to nemôže dovoliť? Veď takáto úvaha je úplne zlá od počiatku.

25.01.2017 | shaggy

Prečo by, preboha, tieto sociálne byty mal kupovať niekto, kto si to môže dovoliť? Pracoval som v tej oblasti a určite by som sa netlačil do lowcost králikárne. Za tú cenu, o ktorej píšu hore, už očakávam trochu inú kvalitu.