Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Martinské nákupné centrum Tulip sa rozšíri

17.08.2016, 05:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Po vlaňajšej zmene majiteľa sa pripravuje rozšírenie nákupného komplexu Tulip Center v Martine. Nový vlastník Alfa Group, developer centier Korzo, plánuje Tulip takmer zdvojnásobiť. Okrem nových obchodov tu vznikne aj multikino.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

TREND.24

Tulip Center má aktuálne 80 obchodov na prenajímateľnej ploche 11-tisíc štvorcových metrov a takmer päťsto parkovacích miest. Rozšírenie má priniesť ďalších 9 500 m2. Alfa Group plánuje odštartovať dostavbu začiatkom budúceho roku s otvorením začiatkom jesene.

V dvojpodlažnej prístavbe, ktorá vyrastie na juhozápadnom okraji súčasného objektu, pribudne osemtisíc štvorcových metrov, ďalších 1 500 m2 vznikne v prepojovacej pasáži. Rozšírenie má priniesť nové módne značky, fitnesscentrum a prvé multikino v Martine so štyrmi sálami.

Tulip Center Martin - vizualizácia rozšíreniaZdroj: Alfa Group International

Zmeny sa týkajú aj budovy centra, ktoré by malo získať novú fasádu a presklené vstupné portály. Vďaka technickému riešeniu tienenia, získavania energie na vykurovanie a chladenie z obnoviteľných zdrojov, samostatnej regulácie teploty v jednotlivých priestoroch a LED osvetlenia bude Tulip nízkoenergetickou budovou.

Fitnesscentrum nadstavané na časti súčasného objektu má byť prepojené s relaxačnou zónou za centrom na brehu rieky Turiec. Nová lávka má Tulip spojiť aj so susedným retail parkom OC Turiec.

Tulip Center postavila v časti Záturčie holandská developerská spoločnosť Redema Group. Otvorené bolo v októbri 2006. Ešte v tom istom roku komplex kúpila Pramerica Real Estate Investors patriaca pod americkú Prudential Financial Inc.

Tulip Center Martin - vizualizácia rozšíreniaZdroj: Alfa Group International

Alfa Group získala Tulip Center v treťom štvrťroku minulého roka prostredníctvom firmy Runica Slovakia. Medzinárodná spoločnosť pôsobí ako developer a správca komerčných a rezidenčných nehnuteľností v Maďarsku, Rakúsku, Nemecku a na Slovensku.

Okrem Tulip Centra vlastní aj bratislavské obchodné centrum Korzo s priľahlými kanceláriami a logistickým centrom. Len nedávno predala Korzo v Prievidzi medzinárodnému fondu New Europe Property Investments.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy TREND.24