Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Megaprojekt v Novom Meste ožíva, Izraelčania chystajú byty i kancelárie

12.05.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Neďaleko jazera Kuchajda vyrastie nové rezidenčno-administratívne centrum. Projekt Za Stanicou, ktorý predstavila izraelská skupina Star Group ešte v roku 2010, opäť ožíva. Jej dcérska firma totiž aktuálne žiada úrady o búracie povolenia.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Realitný trh sa v roku 2010 spamätával z hospodárskej krízy. Ceny nehnuteľností prudko padali a nových projektov bolo ako šafránu. Izraelská skupina Star Group však v tom čase prekvapila. Úradom predložila ambiciózny plán výstavby multifunkčného areálu s pracovným názvom Za Stanicou.

V Areáli Automatizácie železničnej dopravy za Železničnou stanicou Bratislava–Nové Mesto chceli Izraelčania postaviť novú štvrť. Skupina počítala s výstavbou kancelárií (23 289 štvorcových metrov), nákupného centra (4 333 štvorcových metrov) i 121 bytov. Celkovo malo byť k dispozícií 553 parkovacích stojísk.

Neprehliadnite

Dominantou územia mala byť 25-podlažná kancelárska budova. „Účelom navrhovanej činnosti je výstavba multifunkčného komplexu združujúceho viacero objektov s funkčným zameraním na bývanie doplneného o úpravu zelene na prízemí, obchodné prevádzky, administratívu s ateliérmi a podzemné parkovanie,“ informoval vtedy developer v zámere.

Podľa pôvodných plánov sa malo začať stavať koncom roka 2011 s tým, že celý komplex bude hotový po dvoch rokoch. Rozpočet stanovil investor na 46 miliónov eur. Plány však zostali len na papieri.

V roku 2014 sa dokonca pozemok ocitol v ponuke na predaj. Poradensko-konzultačná spoločnosť CBRE ponúkala 1,4 hektárový pozemok za 3,1 milióna eur. Nový majiteľ sa však nenašiel.

Za StanicouZdroj: Star Group

Po troch rokoch však dochádza k reštartu celého projektu. Spoločnosť Intrade Assets Management, ktorá je dcérskou firmou skupiny Star Group, požiadala mestskú časť Nové Mesto o búracie povolenie. Z areálu chce odstrániť všetky doterajšie stavby.

„Zámer rieši odstránenie existujúcich nadzemných objektov v záujmovom území – dvojpodlažná skladová hala, 2 jednopodlažné sklady, dvojpodlažná administratívna budova, 3 administratívne objekty, jednopodlažné garáže, 9 kusov prefabrikovaných garáží vrátane odstránenia inžinierskych sietí a spevnených plôch za účelom vybudovania „Multifunčného komplexu Za stanicou,“ píše sa v žiadosti, ktorú posudzovala mestská časť.

Areál Za stanicou na predajZdroj: Google Maps

Na svete sú dokonca aj nové vizualizácie. Firma projekt predstavuje aj na vlastných stánkach. „Ide o uzavretý areál s 24-hodinovú ostrahou. Areál ponúka na prenájom kancelárske, skladové a výrobné priestory s dostatočným množstvom parkovacích stojísk. V budúcnosti sa tu plánujeme výstavba 121 moderných bytov a viac ako 30-tisíc štvorcových metrov komerčných plôch v 26-poschodovej budove,“ píše skupina Star Group.

Izraelská skupina je aktívna najmä v susednom Česku, kde začala pôsobiť už v roku 2003. Na konte má viacero rezidenčných projektov v Prahe. Medzi inými sú aj projekty River lofts, Kejřův mlýn či Kejřův park. Vo výstavbe je aj projekt Nové Chabry, ktorý na trh prinesie 950 nových bytov. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Tagy Star Gorup, Za Stanicou

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pridať inzerát