Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Menej parkovania, detské ihrisko aj cyklotrasa. Ako sa zmení centrum Bratislavy

16.05.2019, 14:41 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Po prvej etape revitalizácie Kamenného námestia sa Bratislava pustí do úprav ďalších lokalít v centre mesta. Magistrát tak nadväzuje na projekt Živé námestie, v rámci ktorého sa skvalitnil priestor pred Starou tržnicou. Ďalšie úpravy verejných priestorov sa budú najprv realizovať v rámci takzvaných „rýchlych riešení“, pri viacerých lokalitách sa však chystajú architektonické súťaže na kompletnú prestavbu územia.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy

Bratislava

Voči verejným priestranstvám má Bratislava značný dlh, otvorene to hovorí aj primátor Matúš Vallo, ktorý s témou pracoval aj vo svojej volebnej kampani.

Magistrát pod jeho vedením teraz pripravil niekoľko riešení, ktoré majú zmeniť podobu frekventovaných verejných priestorov v centre mesta.

„V Bratislave máme voči verejnému priestoru veľký dlh a mesto pod mojím vedením sa ho bude snažiť naprávať,“ tvrdí primátor.

Chystá sa architektonická súťaž

Hnacou silou zmien má byť od apríla fungujúci Metropolitný inštitút Bratislavy, ktorý sa v jednom zo svojich projektov podujal „opraviť“ verejný priestor na Námestí SNP, Klobučníckej, Treskoňovej ulici a Kamennom námestí.

Neprehliadnite

„Nadviazali sme na projekt Živé námestie a mňa teší, že nadšenie a nasadenie skvelých ľudí z občianskych združení a dobrovoľníkov, ktorým sa už podarilo zmeniť priestor pred Starou tržnicou má pokračovanie aj v Metropolitnom inštitúte Bratislavy,“ načrtol M. Vallo.

V rámci projektu „Živé námestie“ boli zozbierané aj dáta a spracované analýzy, ktoré sa týkajú Námestia SNP a Kamenného námestia. Poslúžia ako podklad pre budúcu verejnú architektonickú súťaž, z ktorej môže vzísť dlhodobá stratégia rozvoja týchto území.

Mesto avizuje, že

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy Bratislava