Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Menej parkovania, detské ihrisko aj cyklotrasa. Ako sa zmení centrum Bratislavy

16.05.2019 | Martin Poláš

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

16.05.2019 | Hatatitlova kobyla

Kde sa daju podavat ziadosti, ak by som nahodou vlastnil napriklad fastfood a takto zadarmo mohol pred svojim podnikom ziskat stoly a stolicky a este aj nemusel platit za zaber verejneho priestranstva?
Alebo je to je urcene len pre hipsterov a aktivistov, aby mohli takto parazitovat na verejnom priestore a nemuseli platit dane mestskym castiam, ako to maju prevadzkovatelia obcerstveni v Starej trznici?
To su desiatky tisic rocne, o ktore Stare mesto prichadza.

16.05.2019 | Truhlik999

Sedlak.
Bez parkovania mu tam nikto chodit nebude.
Vytvára nove geto.
Co sme si zvolili, to mame.

16.05.2019 | Hatatitlova kobyla

Ty si si volil nejakeho hipstera z trznice? Ja by som pana Valla poprosil o odpoved, preco si zo VSETKYCH ulic Stareho mesta vybral na umiestnenie kvetinacikov a stoliciek prave Klobucnicku, ktora nahodou vedie popri aktivistickej Starej trznici, kde prevadzky idu profitovat zo sedenia zadarmo. Preco nie Gorkeho? Alebo inu? Pretoze kec, ze je vstupnou branou do Stareho mesta je blud. Prejde tadial zlomok toho, co cez Laurinsku. Bolo by fajn polozit tu otazku aj mimo diskusii, novinarmi.

17.05.2019 | Thomas9

Dobré otázky / postrehy, no naozaj očakávaš poctivú diskusiu? Vallo je teraz na vlne, užíva si v podstate rannú nedotknuteľnosť a auru "pokroku", uvidíme dokedy to vydrží. Ono kvetináče a stoličky sú lacné efektné riešenie, ale dlho nevydržia pod ťarchou všetkých problémov mesta.

17.05.2019 | martin33

Valla som sice nevolil, ale parkovat v Starom meste som nepotreboval uz viac ako 10 rokov a to tam chodim prakticky denne.

17.05.2019 | shaggy

Asi tak.
Ale na druhej strane, je celkom podozrivé, že tieto plochy vznikajú okolo Starej tržnice, ktorú má na starosti združenie a jedným z jeho zakladajúcich členov je úplnou náhodou sám pán primátor.
Predstav si, že máš budovu, v ktorej máš hipsterské prevádzky. Vieš, že tí ľudia nechodia autami a preferujú pešie zóny. Máš dve možnosti - snažiť sa podnikať čestne, alebo využiť svoje postavenie na to, aby si zlepšil svoj biznis.

17.05.2019 | Hatatitlova kobyla

A presne na to poukazujem...

20.05.2019 | Adam Libuša

Hej máš pravdu. Odkedy zmizli autá z Michalskej, je tá ulica úplne mŕtva.

20.05.2019 | čézare

akoze rozculujete sa tu asi zbytocne ... ak si myslite ze 10 možno 12 parkovacích miest na Klobučníckej vas zachrani tak, ste na omyle, aj tak ked bude rezidencne parkovanie tak tam nikto nezaparkuje. a pre ostatných v diskusii ... najviac slovom najviac zanedbana cast mesta je nam. SNP, okolie starej trznice a okolie Priora ... a tade chodia turisti a ludia co tam byvaju ....
to volne sedenie je vyborny napad. .... ale chce to viac výrazne viac ...toto je jednoduche a pomoze mestu aspon ako tak ...