Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mesto odobrilo ďalšiu časť Nových nív, ktorá nahradí aj dočasnú autobusovú stanicu

16.05.2019, 05:02 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Aj posledná časť zóny Nové nivy, ktorú v bratislavskom downtowne developuje spoločnosť HB Reavis, už má súhlasného záväzné stanovisko hlavného mesta. Magistrát odobril trojicu kancelárskych budov, ktoré vyrastú vedľa vežiaka na roku ulíc Mlynské nivy – Košická. V súčasnosti sa na pozemkoch nachádza aj dočasná autobusová stanica.

  • Tlačiť
  • 11

Bratislavský magistrát aktuálne informoval, že vo februári tohto roka vydal developerovi záväzné súhlasné stanovisko aj k druhej etape projektu Mlynské nivy – Košická.

V tejto lokalite naplánoval HB Reavis celkovo päť administratívnych budov, ktoré zaberú plochu trojuholníkového tvaru na rohu nového bulváru Mlynské nivy a Košickej ulice.

Päť budov a centrálny park 

V tejto lokalite je výstavba plánovaná v dvoch etapách. V prvej vznikne výšková kancelárska budova s 27 nadzemnými podlažiami, vedľa nej ďalšia 10-podlažná budova s administratívnou funkciou pozdĺž Mlynských nív a infraštruktúra s vjazdovou rampou v podzemí. Súhlasné stanovisko k tejto etape dostal developer ešte vlani.

Aktuálne odobrenie sa týka pokračovania projektu, v ktorom sa počíta s ďalšími tromi administratívnymi budovami, ako aj dobudovaním trojpodlažného podzemia s garážami, ktoré prepojí všetkých päť budov.

Neprehliadnite

Výstavba sa bude realizovať aj na pozemkoch zo strany Chalupkovej ulice, kde sa momentálne nachádza dočasná autobusová stanica respektíve veľká odstavná plocha pre autobusy.

Vzniknú tu

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy HB Reavis, Mlynské nivy Košická, Nové nivy