Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dokončili obnovu pamiatky Spilka v bývalom pivovare Stein. Pozrite si ju

19.11.2019, 17:35 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

Pri frekventovanej križovatke Legionárskej, Blumentálskej a Krížnej ulice sa nachádza nenápadná národná kultúrna pamiatka Spilka. Je to jediná zachovaná budova niekdajšieho bratislavského pivovaru Stein, ktorá slúžila pôvodne ako kvasiareň. Developer MiddleCap Real Estate objekt rekonštruoval a pred časom už získal aj kolaudačné rozhodnutie. Známy je zároveň prvý nájomca.

  • Tlačiť
  • 0

Pivovar Stein, ktorého súčasť je aj národná kultúrna pamiatka Spilka, bol jedným z najvýznamnejších bratislavských podnikov. Zatiaľ čo Steinovci založili pivovar v roku 1872, Spilka bol postavená až v 60. rokoch minulého storočia. 

Obnovený objekt Spilky má 1 580 štvorcových metrov kancelárskej plochy, obchodnú respektíve gastro prevádzku s terasou do dvora na prízemí a 36 parkovacích miest v podzemí.

Budova ešte nie je obsadená

„Pri stvárnení vonkajšieho výrazu budovy sme vychádzali zo snahy o návrat k pôvodným povrchom a farebnosti. Zachované je aj charakteristické členenie fasády so štvorcovými oknami, nové presklené otvory na prízemí symbolizujú transformáciu územia z uzavretého priemyselného areálu na otvorený polyfunkčný blok s dôrazom na prepojenie s mestskými priestormi,“ hovorí Ivan Masár z architektonického štúdia Bouda a Masár.

Na piatich nadzemných podlažiach budú administratívne priestory, ktoré dostali meno Spilka Offices. Vďaka zachovanej pôvodnej konštrukcii vzniknú netradičné kancelárske miestnosti so svetlou výškou podlaží až do 13,5 metra, o ktoré podľa developera prejavili záujem už prví nájomníci.

„Sme spokojní s tým ako rekonštrukcia prebehla,“ hovorí pre TREND Reality Róbert Michalica, Head of Real Estate MiddleCapu. „Momentálne máme obsadené 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy MiddleCap Group, MiddleCap Real Estate, Miroslav Výboh

Diskusia (0 reakcií)