Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Miletičku čaká veľká obnova. Aj z peňazí od developera Eurovey

17.02.2020, 14:45 | pol | © 2020 News and Media Holding

Na známom bratislavskom centrálnom trhovisku na Miletičovej ulici sa za uplynulé roky značne podpísal zub času. Priestor, ktorý má vo vlastníctve hlavné mesto, spravuje organizácia mestskej časti Ružinov. Už v minulosti avizovala modernizáciu, no k zásadnejším úpravám napokon neprišlo. Zmeniť by sa to malo v najbližšom období.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy

trhovisko

Miletička je dlhé roky najväčším bratislavským trhoviskom. Predajcov a návštevníkov lákala desaťročia aj z okolia hlavného mesta.

V minulosti ťažila z výhodnej polohy a stabilnej skladby nájomníkov, na ktorú si kupujúci zvykli. Dodnes je na trhovisku pomerne pestrý mix ponúkaných produktov, no konkurenciou sa stali predovšetkým hypermarkety a nákupné centrá.

Trhovisko už veľmi nestíha s časom, z pohľadu kvality priestoru a komfortu návštevníkov aj predávajúcich zaostáva za dnešným štandardom. Moderné mestské tržnice sú pritom trendom, darí sa im v mnohých európskych metropolách.

Trhovisko prekreslili študenti 

Ešte v roku 2017 prezentoval správca trhoviska, Ružinovský podnik verejno-prospešných služieb (RP VPS), že pripravuje veľké zmeny.

Neprehliadnite

Priniesť mali modernizáciu celého priestoru, zastrešenie stolov, vytvorenie takzvanej remeselnej uličky, ale aj ďalšie úpravy. Až tak veľa sa z nich napokon neurobilo. Pokračovalo sa skôr v menších úpravy, ako bola predtým oprava toaliet či riešenie parkovania.

„Trhovisko má veľký investičný dlh, odstraňovali sme najmä havarijné situácie, robili prestrešenie. Z pôvodných plánov sa stihlo umiestniť pódium, ale viac sa neurobilo,“ hovorí Michal Vicáň, člen predstavenstva RP VPS a ružinovský poslanec.

Potenciál Miletičky však miestni poslanci vidia naďalej. Ružinov sa pustil

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy trhovisko