Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Miliónová investícia v Bachledke, pribudne väčšie parkovisko a infocentrum

18.03.2019, 14:05 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

V lyžiarskom stredisku Bachledka Ski&Sun sa pripravuje rekonštrukcia objektov pri dolnej stanici lanovky. Vzniknúť má nové infocentrum s pokladňami, ale majiteľ predložil aj zámer na vybudovanie novej akumulačnej nádrže a veľkého parkoviska. Nedostatok miest pre autá stredisko trápi dlhodobo.

  • Tlačiť
  • 2

Po otvorení novej kabínovej lanovky koncom vlaňajška plánuje prevádzkovateľ lyžiarskeho strediska v Bachledovej doline investovať ďalšie prostriedky do obnovy areálu.

Jedným z cieľov je doriešiť otázku parkovania v údolnej časti strediska, kde motoristi prichádzajúci od Ždiaru nemajú dostatok miest na odstavenie vozidiel. Stredisko tým trpí celoročne – vďaka atrakcii Chodník korunami stromov láka návštevníkov aj mimo zimnej sezóny.

Vodiči využívajú v súčasnosti aj provizórne odstavné plochy v stredisku respektíve okolí. Ak sa kapacita v Bachledovej doline naplní, obsluha strediska ďalšie autá nevpúšťa a tie tak musia využiť menšie parkoviská pred odbočkou do doliny, v Ždiari respektíve iné spoplatnené plochy súkromníkov a k lanovke sa dostať skibusom.

Viac miesta na parkovanie

Spoločnosť Immobau, ktorá je vlastníkom lyžiarskeho strediska, predložila úradom zámer na dobudovanie parkovacích miest. Rekonštruovať sa má parkovisko P1, ktoré je najbližšie k svahu. Oficiálne má len okolo 50 miest, autá tu však parkujú aj na spomínaných odstavných plochách, čím sa kapacita neoficiálne zvyšuje.

Neprehliadnite

Immobau to chce zmeniť a rozšíriť existujúcu plochu pri informačnom stredisku. Nové stojiská sa navrhujú ako pokračovanie existujúceho parkoviska, pričom vzniknúť majú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Bachledova dolina, chodník korunami stromov, lyžiarske stredisko