Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ministerstvo hospodárstva sa sťahuje, starú budovu opraví

18.09.2017, 11:09 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Ministerstvo hospodárstva opúšťa starú budovu na Mierovej ulici v bratislavskom Ružinove. Do konca septembra sa kompletne presťahuje do areálu Slovenského plynárenského priemyslu, ktorý vlastní štát práve prostredníctvom rezortu hospodárstva. Doterajšie sídlo prejde rekonštrukciou.

  • Tlačiť
  • 0

Úrad už používa novú adresu Mlynské Nivy 44a. „Do nového sídla sa presunie 375 zamestnancov. Rezort obsadí približne šesťtisíc štvorcových metrov administratívnych a prevádzkových priestorov, prenajal si ich na päť rokov,“ spresňuje hovorca ministerstva Maroš Stano.

„SPP patrí štátu a za prenájom zaplatíme v konečnom dôsledku menej, ako sú náklady na obsluhu doterajšej budovy plnej azbestu, ktorá je v žalostnom stave, desaťročia sa do nej neinvestovalo, v zime do nej fúkalo a v lete bolo horúco. Bola to aj zlá vizitka, lebo práve rezort hospodárstva je nositeľom témy energetickej efektívnosti a hospodárnosti,“ povedal minister Peter Žiga pri ohlásení sťahovania v apríli pre TASR.

Budovu na Mierovej ministerstvo obnoví. Rekonštrukcia by sa podľa M. Stana mala po riadnom verejnom obstarávaní začať počas budúceho roka. Konkrétna suma bude výsledkom verejného obstarávania. Podľa ministra by mal byť objekt po rekonštrukcii nízkoenergetický, možno aj pasívna stavba.

Neprehliadnite

Po rekonštrukcii by mali v budove sídliť rezortné organizácie ako Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu, Slovenská inovačná a energetická agentúra, Hlavný banský úrad či Národný jadrový fond. Niektoré z nich sú v komerčnom prenájme, presťahovanie do vlastnej budovy by teda malo viesť k úspore výdavkov štátu.

Komplex administratívnych budov ministerstva na Mierovej ulici 17 až 19 s rozlohou približne 20-tisíc štvorcových metrov administratívnych a technických priestorov bol odovzdaný do užívania pred 43 rokmi.

V roku 1998 sa stal vlastníctvom štátu a jeho správcom je Ministerstvo hospodárstva SR. „Do roku 1998 predchádzajúci správca neinvestoval do údržby ani modernizácie komplexu. Až rezort hospodárstva pristúpil v rámci obmedzených finančných prostriedkov k riešeniu havarijných prípadov. Priestory sú preto v súčasnosti v doslova žalostnom nevyhovujúcom technickom stave a výsledkom sú aj vysoké prevádzkové náklady,“ opisuje M. Stano.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ministerstvo hospodárstva, SPP

Diskusia (0 reakcií)