Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ministerstvo potvrdilo, ako bude vyzerať nová štátna nemocnica. Prípravy štartujú

15.01.2020 | Martin Poláš

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

15.01.2020 | citatelTrendu

Nezaujíma ma nemocnica v Martine, ale veľká univerzitná nemocnica na Rázsochách, ktorú nie sú naši politici schopní už 30 rokov postaviť. Dane platiť občania môžu-hlavne Bratislava živí celú krajinu, ale postaviť občanom kvalitnú nemocnicu s vybavením 21. storočia to nie.

Ak to politici neviete, čo je fakt, urobte to formou PPP vrátane prevádzkovania. Tak ako sa zamýšľa prenájom BA letiska, tak môže byť na niekoľko desaťročí prenajatá nemocnica súkromnému partnerovi. Určite si postráži náklady a efektivitu zdr. oddelení. pridajte tam aj detský komplex a parkovací dom a nech to cez PPP prevádzkuje súkromník 20-30 rokov.

Ušetríte vy (menšie jednorazové výdavky , nižšie náklady na výstavbu aj prevádzku a spokojní občania win=win).

15.01.2020 | equilibriums

Pokiaľ politici nie sú vystavení nejakému riziku svojej činnosti - teda možnosť byť odvolaný občanmi; možnosť byť stíhaný, súdený a potrestaný; možnosť zhabania ich majetku, prípadne hrozba aj celoživotnej nútenej ťažkej fyzickej práce, v prípade, že na škodu, ktorú spôsobili, nestačí ich majetok - dovtedy štát nebude fungovať poriadne nikdy a už vôbec nie v prospech občanov, ale iba oligarchov. Dovtedy sa ani nemôžeme baviť o nejakej demokracii.

16.01.2020 | secu

Velmi pekna predvolebna kampan. Krasne obrazky, spomenuty uplne mimochodom Pelegrini a samozrejme ze vznikne celych 1400 pracovnych miest, ako keby existujuca nemocnica doteraz ani neexistovala. Ci tych ludi naklonuju a zdvojnasobia kapacitu? Samozrejme, vsetko bude, aj heliport, len ak si zvolite spravny smer. Uz len ten drobny detail, ze ministerstvo zdravotnictva nedokaze vyhlasit sutaz ani na zburanie opustenej ruiny, nie to este postavit nemocnicu. Nech manazment vystavby nechaju na niekoho, kto ma skusenosti s nejakými stavbami.

17.01.2020 | peby2015

Super jednu postavia dalsich 10 zozeru svaby