Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ministerstvo sa už sťahuje do „zváračáku“. Pozrite si, ako vyzerá po rekonštrukcii

02.03.2020, 09:40 | Vladimíra Púpavová | © 2020 News and Media Holding

Na bratislavskej Račianskej ulici pribudol na budove Výskumného ústavu zváračského dobovým písmom nápis Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky. To spustilo sťahovanie na novú adresu, ktorá bude oficiálnym sídlom inštitúcie.

  • Tlačiť
  • 5

„To si musíte ísť podať na Župné námestie. Toto oddelenie sem ešte nie je presťahované,“ upozorňuje vrátnik pána s plnou náručou papierov pri našom vstupe do novej budovy ministerstva. Nebol z toho nadšený.

Mierny chaos je zrejme pochopiteľný – ministerstvo spravidlovisti má na pár dní dve sídla, jedno na Račianskej ulici a druhé na Župnom námestí, kde sa o priestory delilo s Najvyšším súdom.

Sťahujú väzni

Budova v centre mesta je navrhnutá pre zhruba 400 ľudí, len samotné ministerstvo má aktuálne 406 zamestnancov. Rezort tak dlhšie riešil nedostatočnú kapacitu a hľadal novú adresu.

Neprehliadnite

Na potrebu nových priestorov apelovala predošlá ministerka Lucia Žitňanská, konečný výber sídla, ako aj podpisu zmluvy už riešil až jej nástupca Gábor Gál z Mosta-Híd. Isté je, že nebude pokračovať vo funkcii, jeho strana sa cez víkend vo voľbách nedostala do parlamentu, G. Gál navyše ani nekandidoval a už skôr ohlásil odchod z politiky. 

Nová budova Ministerstva spravodlivosti na Račianskej Zdroj: Milan David

Sťahovanie z budovy v centre na Račianskej sa vykonáva postupne. Momentálne je ešte na novej adrese ticho, takmer nikto v budove nie je.

Napriek tomu minister hovorí, že zhruba polovica ministerstva je už presťahovaná a v priebehu dvoch týždňov bude v nových priestoroch na Račianskej celá inštitúcia.

 „Zváračák“ prešiel rekonštrukciou, presvetlená vstupná hala 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy ministerstvo spravodlivosti