Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ministerstvo zrekonštruuje za milióny veľvyslanectvo v Londýne

17.09.2019, 13:01 | TASR | Redakcia TREND Reality

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR hľadá firmu, ktorá by zrekonštruovala budovu slovenského veľvyslanectva v Londýne.

  • Tlačiť
  • 0

Cenu zákazky odhaduje rezort na takmer 6,5 milióna eur bez DPH. Ministerstvo zverejnil súťaž vo vestníku verejného obstarávania.

„Predmetom rekonštrukcie sú búracie práce, dispozičné zmeny, výmena všetkých exteriérových zasklených stien a okien, výmena podláh, výmena povrchov stien a oprava drevených interiérových prvkov,“ priblížilo ministerstvo.

Súčasťou rekonštrukcie je aj výmena vzduchotechniky, elektroinštalácie alebo výťahu.

Budova Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Londýne bola postavená v roku 1969. Objekt má dve podzemné podlažia, päť nadzemných podlaží a celkovú úžitkovú plochu takmer 3-tisíc štvorcových metrov štvorcových.

V budove sú umiestnené administratívne priestory veľvyslanectva, konzulárne oddelenie, reprezentačné priestory, hospodársko-technické priestory, podzemná garáž, byty pre zamestnancov a jeden kuriérny byt.

Budova sa nachádza vo štvrti Nothing Hill na adrese Kensington Palace Gardens 25 neďaleko Kensingtonského paláca. Budova má brutalistickú architektúru.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Londýn, ministerstvo zahraničných vecí, veľvyslanectvo

Diskusia (0 reakcií)