Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mlynské nivy dokončia o rok, stanicu o dva. Pozrite sa, ako vyzerajú práce dnes

18.09.2018, 16:30 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Revitalizácia bratislavskej ulice Mlynské nivy, na ktorej vzniká nový mestský bulvár, ide podľa plánovaného časového harmonogramu. Počas utorkového kontrolného dňa to konštatoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal aj zástupcovia developera HB Reavis. Ulicu v novej podobe chcú dokončiť o rok, vynovená autobusová stanica by mala byť hotová o dva roky.

  • Tlačiť
  • 0

Revitalizácia Mlynských nív zahŕňa kompletnú obnovu dopravnej a technickej infraštruktúry nad povrchom aj pod ním. Aktuálne sa speje ku koncu prvej fázy prác, ktorá odštartovala v máji tohto roka a dokončená má byť na jeseň.

„Práce sme naplánovali tak, aby mohli byť realizované počas premávky, bez výrazných obmedzení. Realizovaná bola južná časť Mlynských nív, kde boli osadené trolejové vedenia, plynovody, optické káble, rozvody vysokého napätia, káble verejného osvetlenia, robili sme prekládku verejného vodovodu, ako aj samotnú cestnú komunikáciu. Práce sa robia na etapy,“ priblížil Jakub Gossányi, Head of Development HB Reavis Slovakia.

Na rade je kruhový objazd 

Prednedávnom pristúpil developer k budovaniu podzemného kruhového objazdu a aktuálne sa pripravuje výmena sútokovej komory pod Križovatkou Mlynské nivy – Karadžičova.

„Pri podzemnom kruhovom objazde máme rozpracovanú prvú tretinu, začíname s výkopom,“ načrtol J. Gossányi.

Neprehliadnite

Podzemný kruhový objazd bude prvý na Slovensku, po dokončení prepojí vznikajúcu Stanicu Nivy, projekt Twin City, nový parkovací dom a administratívny projekt Mlynské Nivy Košická. Zároveň obsiahne v oboch smeroch vjazdy aj výjazdy na ulicu Mlynské Nivy.

Podzemný kruhový objazd na Mlynských niváchZdroj: HB Reavis

Na jeseň odštartuje druhá fáza rekonštrukcie ulice, ktorá práce presmeruje

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy HB Reavis, Mlynské Nivy, Stanica Nivy

Diskusia (0 reakcií)