Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

„Mrakodrapy“ pod Tatrami? Poprad chce zmeniť podobu centra

24.10.2018, 14:01 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Centrá miest prejdú v ďalších rokoch výraznou zmenou. Radnice majú v tomto prípade dve možnosti – buď ďalší rozvoj ponechajú živelnému vývoju v medziach územného plánu, alebo vytvoria presné mantinely ich rozvoja. Poprad sa rozhodol ísť druhou cestou.

  • Tlačiť
  • 4

Aj preto podtatranské mesto vyhlásilo verejnú anonymnú urbanisticko-architektonickú súťaž návrhov na riešenie širšieho centra a Námestia sv. Egídia. Predmetom súťaže bolo vypracovanie konceptu urbanistického riešenia časti centrálnej mestskej zóny vymedzenej plochou pre Územný plán zóny Centrum a prípadných priľahlých priestorov.

Snaha usmerniť rozvoj

Predmetom ďalšieho postupu by malo byť spracovanie Územného plánu zóny Centrum podľa územného plánu mesta Poprad so stanovením podrobných regulatívov pre rozvoj územia a rekonštrukciu námestia.

Podľa portálu Archinfo.sk, ktorý o výsledkoch informoval, bolo do súťaže doručených päť súťažných návrhov, z ktorých štyri splnili formálne podmienky účasti v súťaži a boli hodnotené. O výsledkoch rozhodovala súťažná porota zložená zo zástupcov Slovenskej komory architektov, Českej komory architektov a Mesta Poprad.

Návrh usporiadania širšieho centra PopraduZdroj: Archinfo/Tomáš Bujna, Matúš Gibala, Marcel Šípka, Dušan Štefanič

Predsedom poroty bol Ján Komrska, ďalšími členmi poroty Petr Durdík, Petr Vávra, Tibor Haluška, Martin Baloga, Slavomír Božoň a Andrej Alexy. Podľa poroty boli predložené súťažné návrhy spracované na vysokej technickej, odbornej a grafickej úrovni.

Aj výškové budovy?

Za víťazný návrh označila porota štúdiu architektov v zložení Tomáš Bujna, Matúš Gibala, Marcel Šípka a Dušan Štefanič

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Poprad, súťaž