Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na juhu Slovenska postavili nákupné centrum, roky stojí opustené

29.06.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Nákupné centrum Shopping Center Vega v Šamoríne je slovenským unikátom. Po dokončení ostalo otvorené len pár mesiacov a už niekoľko rokov stojí prázdne a chátra. Nového majiteľa nenašlo ani cez niekoľko kôl dražieb či inzerovania na realitných portáloch.

  • Tlačiť
  • 0

Písal sa rok 2007 a Slovensko zažívalo vrchol hospodárskeho rastu. Nezamestnanosť atakovala historické minimá, platy rástli a realitný sektor dosahoval boom. Práve v tomto čase predložil Karol Duchaj s manželkou Zlaticou úradom zámer postaviť v Šamoríne nový polyfunkčný objekt.

Podľa predloženého zámeru chceli postaviť na východnej hranici mesta Šamorín menšie nákupné centrum. Jeho hlavnou ambíciou bolo prilákať kupujúcich tranzitujúcich na hlavnom ťahu medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou.

Neprehliadnite

Centrum malo vytvoriť 5 500 štvorcových metrov nákupnej plochy na troch podlažiach. „Celková čistá predajná plocha jedného podlažia je cca 1 800 štvorcových metrov, delené je do dvoch nezávislých krídiel po cca 900 štvorcových metrov. Každé krídlo je ďalej deliteľné na jeden až päť prevádzok podľa požiadaviek budúcich prenajímateľov,“ vysvetľoval investor v zámere z roku 2007.

K budove malo prislúchať 163 parkovacích miest na susediacom pozemku. „K výstavbe polyfunkčného objektu investor pristupuje v záujme zvýšenia pohody a životnej úrovne obyvateľstva – sprístupnenia a skvalitnenia služieb ako i uspokojenia svojich podnikateľských aktivít,“ písal investor v oficiálnych dokumentoch.

Obchodné centrum VegaZdroj: Google Street View

Na zámere bolo zvláštne to, že ho predkladá fyzická osoba, pričom hodnota proklamovanej investície dosahovala 180 miliónov slovenských korún. „Boli to moje pozemky, ktoré som s vypracovaným projektom predal investorovi. On nakoniec celý projekt aj zrealizoval,“ hovorí dnes pre TREND Reality Karol Duchaj.

Pokračovanie článku - stránka 1 z 2
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
  • Tlačiť
  • 0

Tagy nákupné centrum

Diskusia (0 reakcií)