Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Karadžičovej dokončujú parkovisko, má vyriešiť problémy v lokalite

26.03.2018, 11:00 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Problémy s parkovaním, ktoré trápili zamestnancov i návštevníkov bratislavského kancelárskeho projektu City Business Center, budú čoskoro zmiernené. Pri komplexe totiž aktuálne dokončujú parkovisko pre necelú stovku automobilov.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

parkovanie

Ak by sa robil rebríček najproblematickejších miest na parkovanie v Bratislave, komplex CBC by v ňom nechýbal. Automobily pred kancelárskym komplexom parkujú v ďalšom rade. Združenie Cyklokoalícia ešte vlani vypočítalo, že len na samotnej vozovke parkuje nelegálne 20 až 30 vozidiel denne.

Stovka miest

Už vlani TREND Reality upozornili na to, že v lokalite sa pripravuje výstavba nového parkoviska. Malo vzniknúť na nevyužitej ploche vedľa CBC V. Majiteľ komplexu CBC Development žiadal mestskú časť o povolenie a to dostal.

Neprehliadnite

Práve v týchto dňoch prebiehajú posledné stavebné úpravy. V kancelárskej štvrti tak vznikne parkovisko pre 99 automobilov. Nejde však o trvalú stavbu. Parkovisko má byť len dočasné. Mestská časť udelila povolenie na jeho používanie na 10 rokov. V praxi to znamená, že môže byť využívané do konca januára 2027.

Už v máji

Podľa oznamovacej tabule začala prestavba nevyužívaného priestoru vo februári tohto roka. Stavebné práce by mali byť ukončené v máji. V areáli už boli inštalované pouličné lampy a urobené aj terénny úpravy.

Plocha, kde má vzniknúť parkovisko.Zdroj: Google Street View

Kancelársky komplex City Business Center tvorí päť blokov. Kým prvé dva vlastní developerská skupina HB Reavis, bloky III až V predal v roku 2014 developer Realitnému fontu spoločnosti Tatra Asset Management. Cena obchodu nebola zverejnená, okrem troch blokov však nový majiteľ získal aj spomínaný pozemok, na ktorom vznikne parkovisko.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy parkovanie