Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Kysuciach pripravujú hokejovú halu

23.07.2015, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Na severe Slovenska má vyrásť hokejová hala. Športovisko v Krásnom nad Kysucou pripravuje spoločnosť z Oščadnice, areál sa má nachádzať vedľa hlavnej cesty smerom do Čadce a v tesnej blízkosti budúcej diaľnice.

  • Tlačiť
  • 0

Areál predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie firma M&M Real Park, s.r.o. Samotný pozemok má približne 1,85 hektára a leží v severnej časti mesta, určený je na prevádzky výrobného charakteru. Preto investor na jar tohto roka požiadal o zmenu funkčného využitia územia.

Postaviť tu chcú jeden objekt, tvarom aj funkciou rozdelený na dve časti – multifunkčnú budovu a hokejovú tréningovú halu. V rámci zázemia sa počíta s reštauráciou, detským svetom, posilňovňou, squashovými ihriskami a dvoma malými telocvičňami. Vzniknúť má do 22 pracovných miest.

Firma predpokladá štart výstavby na jeseň tohto roka s dokončením budúci rok pri odhadovaných nákladoch vo výške 4 milióny eur. Vzhľadom na rané štádium príprav i nutnosť zmeniť funkciu využitia územia ich však možno považovať za predčasné.

Vedľa plánovaného areálu má v budúcnosti prechádzať diaľnica D3, ktorá spojí sever Slovenska s Poľskom a Českou republikou cez Čadcu. Z nej je v súčasnosti rozostavaná len začiatočná časť na západe Žiliny ponad vodnú nádrž Hričov.

Popri výstavbe nových bytoviek, kancelárskych budov a obchodných centier získavajú na popularite aj športoviská. Hoci je zatiaľ väčšina z nich v štádiu príprav, či už je to bratislavský areál spájaný s hokejistom Ľubomírom Višňovským alebo aquapark pri Piešťanoch. Jednou z najväčších pripravovaných športových zón na Slovensku je Danubia Park na okraji hlavného mesta.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)