Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na mieste cykloštadióna na Tehelnom poli vznikne športový park Jama

20.01.2015 | Daniel Suchý

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

20.01.2015 | Andrej_sk

Pekne. Skoro ako park v kuala lumpur pri dvojickach. Som zvedavy kolko udrziavanej zelene tam nakoniec bude.

20.01.2015 | Milan Čierťažský

Naozaj veľmi pekný návrh aj celá myšlienka. Som len zvedavý, koľko odporcov sa proti tomuto projektu postaví. Podľa mňa to jasne ukazuje, že aj na Slovensku sa predsa len dajú realizovať rozumné projekty so zameraním na obyvateľov mesta. Treba v tom pokračovať.

20.01.2015 | čézare

Škoda že pod parkom nie je garáž z poplatkov by sa mohla hradiť aj údržba a.prevádzka parku ...
inak chvalihodne ale k spokojnosti chyba parkovanie ...

21.01.2015 | TotoTuSomJa

parkovací dom sa budujú na Jégeho ulici, to je kúsok odtiaľ.

21.01.2015 | čézare

Na jegeho je to OK, tento novy PD bude plný ked dostavaju tie Aleje na Jegeho a bytovky. Ak je hokej alebo ina kulturna udalost na Zimaku nie je kde parkovať.
Okrem ineho ak tam bude naozaj zrealizovane to co je na vizualizácií tak mi ver ze tam budu ludia chodit aj z celeho okolia a to autami. Takuto skusenost mam ja co chodim s detmi do Medickej. tzn. parkovanie tam urcite bude chýbať ... a to nehovorím o synergií s prevadzkou parku a nakladmi na udrzbu ...

21.01.2015 | TotoTuSomJa

Vyzerá to dobre, len škoda že nenavrhli vysadiť aspoň stromoradie pred tie tie športoviská, čo sú navrhnuté pri uličnej strane. Ozaj vyzerá ulica oveľa lepšie, ak má aj uličnú zeleň. je taký problém posunúť tie športoviská o 2 meste a vysadiť tam krásne stromy? inak chválim, vďaka bohu za park.

PS: nesúhlasím so žiadnymi garážami pod parkom, potom tam nemôžu rásť poriadne stromy, stačí sa ísť pozrieť na nám. M.Benku, tie stromy odumierajú a koľko ich už vyschlo. ide o veľmi doprave vyťaženú časť mesta, ten park je tam potrebný.

21.01.2015 | dufus

To ako vazne? Davas za priklad to co sa realizovalo na slovensku a este k tomu pred 15 rokmi? Vsetko je to o tom, kolko das tym stromom zeme v ktorej mozu rast. Kludne by tam mohli byt podzemne garaze aj park s velkymi stromami, len by to muselo byt poriadne zrealizovane.

21.01.2015 | TotoTuSomJa

Hoď konkrétny príklad parku nad podzemnými garážami s veľkými vzrastlými stromami. ako píšem v inom príspevku, pešo odtiaľ (cca 5 minút) stavajú parkovací dom.

22.01.2015 | dufus

Napriklad takto - http://lifeofcouch.... (iba cast je o parku nad garazami)
Toto mas na streche budovy - https://localwiki.o...
Ako vravim, riesenie sa najde ak je vola. A ako ti napisal "čézare", ked je nejaka akcia na zimaku a ked este dostavaju aj futbalovy stadion, tak tam bude zufalo chybat dostatok parkovania.

22.01.2015 | TotoTuSomJa

Slovenský príklad poprosím. Tu sa bude stavať a megalomansky predraženú garáž ti nik nebude financovať.

22.01.2015 | dufus

Aha, cize nebudeme sa inspirovat tym, co funguje, ale tym, co bolo realizovane na slovensku. To dava logiku.
Toto je projekt mestskej casti, ktora by sa mala na projekt pozerat, aby bol rozpoctovo neutralny v dlhsom casovom obdobi a mal by zlepsovat kvalitu zivota. Ak byvas v danej lokalite, tak musis uznat, ze odstranenie casti aut z ulic by rozhodne kvalitu zivota zlepsilo.
Dalsia vec, ze peniaze su momentalne extremne lacne, cize by bolo mozne zohnat aj velmi vyhodne financovanie na takyto projekt.